מחר, ה-20 לנובמבר, יתקיים יום זכויות הילד הבינלאומי. לראשונה, הוא מתקיים כאשר מוחזקים בשבי של ארגון טרור ילדים ותינוקות. ההסתדרות הציונית העולמית באמצעות המחלקה למפעלים ציוניים פנתה בסוף השבוע האחרון למאות מנהלי בתי ספר בארץ ובעולם בקריאה להצטרף לפנייתם החריפה לארגון UNICEF ארגון זכויות הילד הבינלאומי על היעדרות התערבותם בהחזקת ילדים חטופים בשבי ארגון הטרור חמאס.

בפנייה שנשלחה במגוון שפות למנכ"לית UNICEF קתלין ראסל חתומים מאות מנהלי בתי ספר, נכתב כך: "מתוך הבנה כי בכל המלחמות סובלים ראשונים הילדים והם הכי סובלים. בהכרה כי 'אין לשלול מילדים שירותים חיוניים או להשאיר מחוץ להישג ידם סיוע הומניטרי' וכן 'אין להחזיק ילד כבן ערובה או להשתמש בילד כאמצעי בסכסוך מזוין'. מתוך אמונה כי 'אף ילד לא צריך לסבול מאיום של הפצצה בעודו במיטה', אנו קוראים לשחרור מיידי, בטוח וללא תנאים של כל הילדים החטופים ומניעת כל פגיעה נגד ילדים, כולל פגיעה בגוף ורצח".

עוד קראו: "לרגל יום הילד הבינלאומי ב-20 בנובמבר, החתום מטה רואה חשיבות עליונה להמשיך ולחנך לשלום, ולהבטיח את זכויות הילדים שאושררו ע"י האומות המאוחדות ב-1989. כמחנך, אחראי על ניהול בית ספר, כבן החברה העולמית וכאדם, אני מחויב לשלום הילדים ולכיבוד זכויותיהם. אני מצטרף לקריאה זו להתערבות יוניסף UNICEF למען שחרורם המיידי והבטוח, של כל הילדים הישראלים שנחטפו מישראל ב-7 באוקטובר 2023, והשבתם לחיק בני משפחותיהם,  חיים ובריאים."

סילביו חוסקוביץ, ראש המחלקה למפעלים ציוניים בהסתדרות הציונית העולמית: "מחר יתקיים יום זכויות הילד הבינלאומי. ואני שואל איך. איך יכול להיות שבעולם יציינו את יום זכויות הילד, כאשר 40 ילדים נמצאים בשבי החמאס כבר מעל חודש? 40 ילדים ותינוקות שלא יכולים לקבל חיבוק מאמא שלהם. 40 ילדים שאנחנו לא יודעים אם אוכלים ומה, אם קר להם, אם הם ישנים בלילה, אם מחליפים להם חיתול. מי מחבק אותם כאשר הם בוכים בלילה? 40 ילדים המשלמים את המחיר הכבד ביותר במלחמה הזו, כאשר כל שעשו היה להיוולד כיהודים וכישראלים. אי אפשר לציין את יום זכויות הילד, בלי שכל ילדי העולם יקבלו את הזכות הבסיסית ביותר- לקבל חיבוק מאמא ואבא, מהמשפחה האוהבת שלהם.
אנחנו קוראים לכל אנשי החינוך באשר הם לצאת בזעקה של כולנו- החזירו אלינו את הילדים שלנו! עכשיו! העולם לא יכול להמשיך בעינו. ואנחנו לא ניתן לו. החזירו את הילדים, ההורים והסבים וסבתות הביתה!".