מיד לאחר מתקפת הפתע של חמאס ביישובי העוטף ב-7 באוקטובר, יחידות המודיעין הפיננסי של מספר מדינות ברחבי העולם ייסדו כוח משימה בינלאומי כדי לשלב ולחזק את המאמצים לסכל את זרימת הכספים המקושרים לחמאס ולתמוך במאבק הישראלי בטרור.

בין המדינות שנרתמו לעזור לישראל, נמצאות אוסטרליה, קנדה, אסטוניה, צרפת, גרמניה, ישראל, ליכטנשטיין, לוקסמבורג, הולנד, ניו-זילנד, שוויץ, בריטניה וארצות הברית. את כוח המשימה מנהיגות במשותף היחידות למודיעין פיננסי של גרמניה, ישראל, הולנד וארה"ב.

מטרת כוח המשימה, כאמור, היא לשלב ולחזק את המאמצים לסכל את זרימת הכספים המקושרים לחמאס ולתמוך במאבק הבין-לאומי במימון טרור באמצעות תיאום של מודיעין פיננסי ושיתוף מידע. "מתקפת הטרור על ישראל ב-7 באוקטובר היא תזכורת כואבת למשימת הליבה של היחידות למודיעין פיננסי – לאתר, לסכל ולמנוע מימון טרור", נכתב בהודעתם על המהלך.

על פי מטרותיהם, כדי לסכל באופן אפקטיבי מימון טרור של חמאס וארגוני טרור נוספים, חברות כוח המשימה מתחייבות לנקוט במאמצים קונקרטיים על מנת: להגביר את יכולות איתור מודיעין פיננסי בכל הנוגע למימון טרור הקשור לתזרים פיננסיים ופעילויות כלכליות; להעצים ולהגביר את שיתוף המודיעין הפיננסי בכל הנוגע למימון טרור, ופעילויות נלוות כגון תזרים פיננסי ופעילויות כלכליות של ארגוני הטרור; לקדם שיח בין הרשויות השותפות בכוח המשימה ולשתף בשיטות חקירה, מידע על שיטות מימון טרור על מנת לשפר את היכולות של המדינות להילחם ולסכל פעילויות של מימון טרור ולחזק ולקדם קשרי עבודה בין יחידות למודיעין פיננסי ורשויות חקירה כמו גם עם הסקטור הפרטי כדי להתמודד עם האיום של מימון טרור.