היסטוריה בלונדון: המועמד המוסלמי, סאדיק חאן, ממפלגת "הלייבור", נבחר היום (שישי) לראשות עיריית לונדון ויהיה המוסלמי הראשון המכהן בתפקיד. חאן קיבל 44% מהקולות והביס את מועמד המפלגה השמרנית זאק גולדסמית' בעל השורשים היהודיים שזכה ב-35% מהקולות.

חאן בן ה-45, בנו של נהג אוטובוס ובן למשפחה פקיסטנית ענייה יחליף את ראש העיר המכהן מהמפלגה השמרנית בוריס ג'ונסון, ויהיה כאמור, ראש העיר המוסלמי הראשון שיוביל בירה מערבית גדולה.

"הלייבור", מפלגתו של חאן עוררה סערה בימים האחרונים לאחר שהשעתה בחשאי 50 חברים בשל הערות אנטישמיות. ראש המפלגה, ג'רמי קורבין, התייחס לסערה ואמר: "לא מדובר במשהו ענק, מה שיש הוא מספר קטן של אנשים שאמרו דברים שלא היו צריכים להיאמר. לכן הודענו כי הם יושעו וכי הדברים ייחקרו". בשל הסערה במפלגתו, בראיון שהעניק לעיתון ״אובזרבר״, הוא הביע את החשש מכך שסיכויי מפלגת הלייבור להשיב לעצמה את השליטה בבירה ייפגעו והזהיר כי התוצאה עלולה להיות צמודה, שלא כפי שמראים הסקרים. "אני מסכים שההערות של קן ליווינגסטון לא גורמות לתושבים יהודים בלונדון להרגיש שהלייבור מהווה עבורם בית, ולכן אמשיך לעשות מה שתמיד עשיתי - לדבר בשביל כולם", אמר. "אם תהיה לי הפריבילגיה לשמש ראש העירייה אראה לתושבי לונדון איזה סוג ראש עירייה אני יכול להיות".