מטוס איראני ובו 60 נוסעים ושישה אנשי צוות התרסק היום (ראשון) בדרום המדינה, כ-50 דקות לאחר שהמריא משדה תעופה סמוך לבירה טהרן בדרך לעיר יאסוג'. על פי הרשויות במדינה, לא היו ניצולים בהתרסקות.

האירוע באיראן, מתרחש שבוע לאחר אירוע דומה ברוסיה. מטוס נוסעים מסוג אנטונוב AN-148 של חברת סרטוב איירליינז, התרסק בתחילת השבוע שעבר, מעט אחרי שהמריא משדה התעופה דומודדובו הסמוך למוסקבה, כאשר עליו 65 נוסעים ושישה אנשי צוות, ויעדו היה העיר אורסק באזור הרי אוראל. כוחות ההצלה הגיעו למקום ההתרסקות, אך דיווחו כי אין ניצולים באירוע. הרשויות הודיעו על פתיחת חקירה פלילית אודות נסיבות ההתרסקות, כאשר בשלב זה שני כיווני הבדיקה העיקריים הם טעות אנוש ותנאי מזג אוויר. 


גורם בשירותי ההצלה הרוסים העריך עוד לפני ההצהרות הרשמיות כי לאור נסיבות התאונה, מספר הקרבנות באירוע הקשה צפוי להיות גבוה: "המטוס התרסק סמוך לכפר ארגונובו. סיכויי ההישרדות של הצוות והנוסעים נמוכים מאוד, ולא היה להם סיכוי", אמר לאתר ספוטניק הרוסי. מזג האוויר ברוסיה קשה מאוד בימים האחרונים, כשבבירה מוסקבה יורדים בממוצע כ-45 ס"מ של שלג במהלך הימים האחרונים.

זוהי התרסקות השנייה בלבד של מטוס מדגם זה, שיצא לשוק הטיסה האזרחי רק בשנת 2009. ההתרסקות הקודמת הייתה בשנת 2011, אז שביצע טיסת מבחן לרישיון התרסק במחוז בלגרוד, וכל ששת אנשי הצוות שעליו נהרגו. בבחינת ההתרסקות ב-201