ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס הבוקר בישיבת הממשלה לתקיפה בסוריה ביום שישי האחרון והודה כי צה"ל הוא האחראי להפצצה. תא"ל במיל' צביקה פוגל אמר היום (ראשון) בראיון לגלי ישראל על התקיפה הישראלית נגד מחסנים של חיזבאללה כי השתיקה של מזכ"ל הארגון חסן נסראללה מדאיגה.
מתי בעיניך זו תהיה תקיפה שתגרור תגובה?
"זו שאלת המאה, החשובה ביותר. אני חושב שאנחנו צריכים להוריד את המונח של על פי מקורות זרים. ישראל כבר לא ממש מסתירה את הפעולות שלה בסוריה. המידע המודיעיני פשוט מפליא באיכותו. מה שישראל עושה בשנים האחרונות זה ניסיון למנוע מחיזבאללה לאיים מדינת ישראל למנוע את ההתבססות האיראנית בתוך סוריה כדי לא לפתוח חזית ישירה מולם".

"נדמה לי שהשתיקה של נסראללה די מדאיגה. הייתי מאוד רוצה לשמוע אותו מדבר. הייתי רוצה לשמוע ממנו האם אנחנו בפני מערכה. נסראללה קיים שם לא מפני שהוא רוכל בשוק אלא מכיוון שיש לו מטרה להוציא אותנו מכאן".
עוד הוסיף פוגל: "השתיקה של נסראללה יכולה להעיד על תכנון של דברים חדשים או על ניסיון לאמוד את הנזק. אני לא חושב שהחיזבאללה הוא גוף פאסיבי. לאורך השנים הוא מנסה להגיע למצב שובר שוויון ומנסה להוות איום קיומי לפחות על חלק ממדינת ישראל. זה שהוא בחודש האחרון הוא לא מדבר זה לא בגלל שהוא חטף מכה. אני מעריך את אויביי קצת יותר".

כזכור, על פי דיווחים המזוהים עם המשטר הסורי, נזק נגרם למחסן אמצעי לחימה בשדה התעופה הבינלאומי של דמשק בשישי בלילה, ככל הנראה של חיזבאללה. גורמי אופוזיציה סוריים מסרו כי הותקפו גם שני מטוסים שחנו בשדה תעופה, אבל גורם במשרד התעופה הסורי טען כי תנועת המטוסים לא נפגעה מהתקיפה הישראלית. מאוחר יותר מסר המרכז הסורי למעקב אחר זכויות אדם כי המתקפה כוונה נגד מחסני טילים השייכים לחיזבאללה באזור אל־כיסווה ונגד שדה התעופה בדמשק. ברשת אל־מנאר, המזוהה עם חיזבאללה, דווח כי מטוסי קרב של ישראל פועלים במקביל בשמי דרום לבנון.
 
לפי דיווח בלבנון, המטוסים תקפו באמצעות טילים מאזור נבטיה. כמו כן, דווח כי מטוסי חיל האוויר הישראלי חגים בגובה נמוך בדרום המדינה וכי נשמעו "בומים על־קוליים" מעל צור וגם מעל מחנה הפליטים רשידיה הסמוך. מקורות עיתונאיים באופוזיציה הסורית דיווחו כי חיל האוויר הישראלי תקף בסיסים של מיליציות איראניות וכוחות של משטר אסד מדרום־מערב לדמשק. בדיווחים נוספים נטען כי התקיפות כוונו אל משאיות שהעבירו נשק בשדה התעופה הצבאי אל־מאזה ובית החולים הצבאי דאריא, המשמש את המשטר כמחסן לאמצעי לחימה של גדוד 555 והדיוויזיה הרביעית ממערב לבירה הסורית. בדיווחים ערביים נמסר כי ספינות של חיל הים הישראלי שהו מול חופי לבנון הדרומיים בעת התקיפה.
 
משרד החוץ הסורי הודיע: "הניסיונות הטרוריסטיים של ישראל לא ימנעו מאיתנו להגיב לכל מי שמנסים לפגוע בעם הסורי ובריבונותה של סוריה". במכתב ששוגר אתמול למזכ"ל האו"ם אנטוניו גוטרש ולמזכ"ל מועצת הביטחון באו"ם, הסורים הפצירו במועצה "לעשות הכל כדי למנוע את הישנות התקיפות הללו". 
במסמך שצוטט בסוכנות הידיעות הסורית הרשמית סאנ"א נכתב: "שלטונות הכיבוש תקפו את אדמת סוריה בשעה 23:15 ובכך הפרו את החלטת מועצת הביטחון 350, העוסקת בהפרדת הכוחות בשנת 1974, זאת באמצעות שיגור טילים באזור דמשק ופרבריה על ידי מטוסי קרב ישראליים. התוקפנות הישראלית מוגת הלב והעובדה שהיא חוזרת על מעשים פרובוקטיביים הן ההוכחה שישראל אינה שונה מדאע"ש ואל־נוסרא, כאשר היא משתמשת בשיטות של טרור ואיום על השלום והביטחון הבינלאומיים. הדבר מוכיח שהיא מיישמת את האג'נדה המשותפת לה ולרשויות הטרור".
 
לדבריהם, התוקפנות הישראלית הזו באה במסגרת הניסיונות של ישראל להאריך את המשבר בסוריה ואת מלחמת הטרור עליה, ולחזק בה את כיסי הטרור. זהו ניסיון של ממשלת ישראל להימלט מהבעיות הפנימיות הקשות שמוכרות לקהילה הבינלאומית בצורה מדויקת". ממשרד החוץ הסורי נמסר עוד: "הרפובליקה הערבית הסורית מדגישה כי התוקפנות הישראלית המסוכנת לא הייתה נמשכת אלמלא הממשל האמריקאי היה מעניק לה חסינות מכל תשאול ומכל שימוע, מה שמביא את ישראל להמשיך בטרור על המדינה ולאיים על השלום והביטחון באזור ובעולם כולו, בלי הרתעה או מעצורים. 
 
"אין מקום לתרץ את השתיקה של מועצת הביטחון על הפרות אלה. המועצה מוותרת על האחריות ליישום ההחלטות שלה ולא מענישה את התוקפן. סוריה דורשת ממועצת הביטחון לקחת מחדש אחריות לשמירה על השלום והביטחון הבינלאומיים ולנקוט צעדים נחרצים ומיידיים כדי למנוע הישנות של תוקפנות ישראלית ולחייב את ישראל לכבד את החלטותיה של המועצה". 
 
הסורים התייחסו גם להחלטת מועצת הביטחון מספר 350: "מאז סיפוח הגולן הסורי הכבוש צריך לקיים שימוע לישראל ולשאול אותה לגבי הפשעים שהיא מבצעת נגד העם הסורי ועל התמיכה המתמשכת שלה בארגוני הטרור, דבר המנוגד לכללי האו"ם והחוק הבינלאומי, וכן להחלטות מועצת הביטחון".