פחות מחודש לאחר שנשיא ארצות הברית דונלד טראמפ הביע את תמיכתו בישראל ובביטחונה וחתם על צו שמכיר בריבונותה של ישראל על רמת הגולן,


שליח הממשל האמריקאי למזרח התיכון ג'ייסון גרינבלט פרסם ציוץ בחשבונו בטוויטר בו כתב "ברוכים הבאים אל התוספת החדשה ביותר של מערכת המפות הבינלאומית שלנו". גרינבלט צירף לציוץ שפרסם אמש את מפת ישראל, הכוללת את שטחי רמת הגולן. 
בתוך כך, ראש הממשלה הפלסטיני החדש, מוחמד אשתייה, התייחס בראיון לתוכנית השלום של טראמפ, שאמורה להתפרסם בקרוב: "לנשיא ארה"ב אין שותפים פלסטינים. אנחנו רוצים מדינה ריבונית ולא מעוניינים באוטונומיה".עוד אמר אשתייה, כי "ישראל לוקחת חלק במלחמה הכלכלית שהכריזה עלינו ארה"ב. המערכת מנסה לגרום לנו להיכנע ולהסכים לתוכנית השלום הבלתי מתקבלת על הדעת. אנחנו לא מעוניינים בשלום כלכל ודוחים את הסחיטה הכלכלית הזו".כזכור, בחודש  נפגשו טראמפ וראש הממשלה בנימין נתניהו בבית הלבן. ראש הממשלה פתח את דבריו ואמר לנשיא: "במהלך השנים ישראל התברכה עם הרבה מאוד חברים במשרד הסגלגל, אבל לא היה לנו מעולם חבר כמוך, הראית לנו את זה שנסוגת מההסכם, אמרת שתיסוג ממנו, ועשית את זה. אמרת שתטיל סנקציות על איראן, ועשית, הכרת בירושלים כבירתנו והעברת את השגרירות, אמרת את זה, ועשית את זה עם הצו הנשיאותי עכשיו, על הגולן, אתה מוכיח את זה שוב"."זה יום היסטורי, 2 עשורים, מ-48 עד 67 סוריה ירתה אש קטלנית על האזרחים שלנו, דור של ילדים חיו בחשש. ביומיים, החיילים האמיצים שלנו שחררו את הגולן. אחד מהם היה אחי, שנפצע בקרב שלוש שעות לסיום הלחימה. לאחר מכן אני עשיתי זאת עם חייליי, כשחזרנו מסוריה וכמעט קפאנו מקור. מאז נקבע שזה שלנו, וזה חשוב. כי ב-73 סוריה שיגרה לחימה נגדנו, ואחרי מלחמה קשה, הצלחנו להדוף את ההתקפה, זה היה אחד מקרבות הטנק הקשים ביותר שלנו בהיסטוריה", סיפר נתניהו."למרות זאת, היינו צריכים לחכות עד היום, ולכן ההחלטה שלך על הגולן היא כל כך היסטורית. זה אקט של צדק היסטורי. זכינו בגולן במלחמת הגנה שלנו, והתושבים היהודים היו בגולן לפני אלפי שנים", המשיך ראש הממשלה, לורד בלפור, טרומן, והנשיא טראמפ, כולם עזרו לישראל, והכירו בה. כולם עשו זאת פעם אחת, ואתה עשית את זה פעמיים. גם עם ירושלים וגם עם הגולן. וזאת תקופה חשובה, בזמן שאיראן מנסה לחדור למרחב האווירי שלנו, שולחת טילים, ומנסה להשמיד אותנו אנחנו עומדים זקופים עכשיו, אנחנו מחזיקים את הגולן, ואנחנו לעולם לא נמסור אותה"."יש לנו משפט שאומר בעברית העם עם הגולן, עכשיו אנחנו יודעים שיש שני עמים. העם הישראלי והאמריקאי. אני רוצה להודות לך בשם העם, תודה לך על הנהגתך, על החברות, ועל הקשר בין ישראל לארה"ב, שהפך לחזק ביותר אי פעם. הבאתי לך את היין מהגולן, אתה לא שותה הרבה יין, אבל אתן את זה לצוות שלך, מקווה שלא יפתחו בחקירה על זה", סיים נתניהו בבדיחות.לפני החתימה אמר טראמפ כי "בעוד כמה דקות אחתום צו נשיאותי שיכיר בריבונות של ישראל בסוריה. ב-1967 היא הפכה להיות חלק מישראל, הפעילות האגרסיבית של איראן, כולל חיזבאללה בסוריה, הופך את הגולן לנכס אסטרטגי ישראלי".עוד אמר, כי "הברית בין ישראל לארה"ב מעולם לא היתה חזקה יותר, אתה שומע דברים וקוראים דברים, אנשים יכולים לדבר, אבל הקשר שלנו חזק. השגרירות נמצאת בירושלים, בירת ישראל".