דונלד טראמפ יכול להירגע - נסללה הדרך לאישור המועמד או המועמדת שלו לתפקיד שופט בבית המשפט העליון. הסנאטור קורי גרדנר מקולורדו, שהיה ספק אם יתמוך באישור מינוי כה קרוב לבחירות, הודיע הלילה (שלישי) כי יתמוך במינוי מחליף או מחליפה לשופטת רות ביידר גינסבורג שהלכה לעולמה בסוף השבוע, כל עוד מדובר באדם ראוי.

דונלד טראמפ בתגובה ראשונה למותה של השופטת רות גינזבורג. צילום: רויטרס

טראמפ, כזכור, אמר כי יחליט על מועמד עד סוף השבוע הקרוב, וכבר הודיע כי הוא יחליף את ביידר גינסבורג באישה. המועמדת המובילה היא שופטת בית המשפט לערעורים במערב התיכון של ארצות הברית, איימי קוני בארט, הנחשבת לשמרנית ומחזיקה בתפיסת עולם שיפוטים מנוגדת לזו של גינסבורג. 

הדמוקרטים היו זקוקים לתמיכה של מספר סנאטורים רפובליקנים כדי למנוע את ההצבעה, אולם לאחר שגרדנר החליט כן לתמוך במועמד הנשיא, נשארו רק שתי סנאטוריות רפבליקניות המתנגדות למינוי שופט עליון לפני הבחירות - ליסה מורקובסקי מאלסקה וסוזאן קולינס ממיין. 

הצהרתו של גרדנר עוררה זעם בקרב הדמוקרטים, בעיקר בשל עמדתו במקרה דומה לפני ארבע שנים, אז התנגד לרצונו של ברק אובמה למנות שופט במקומו של אנטונים סקאליה לפני הבחירות.

יריבו של גרדנר בבחירות לסנאט, מושל קולורדו לשעבר, ג'ון היקנלופר: "שעות אחרי שהנשיא טראמפ לחץ עליו להתיישר, קורי גרדנר מציית. הוא שוב עומד לצד הנשיא על חשבון האינטרסים של קולורדו, כפי שעשה כל הזמן". 

ואילו הנשיא טראמפ בירך על הצעד של הסנאטור מקולורדו ואמר כי הוא חושב שזה יעזור לו בבחירות.