ימי ההסגר בעולם כולו הפכו לשעתן היפה של המרפסות, וגם אצלנו הן הפכו לבמה של סולידריות, שירה ומחיאות כפיים מחממות לב. באביב הזה נשב על המרפסת ונספור ציפורים נודדות.

מארז שברי שוקולד – איקה
למה: כי זו לא עוד מתנה לבידוד או לחג, אלא הכרזת אהבה. איקה, שוקולטיירית בינלאומית עטורת פרסים, היא לוליינית של טעמים ומרקמים, ובצוק העיתים, בעומדכם במרפסת, אתם מוזמנים להפגין קצת טעם טוב ולפרגן לעצמכם נשנוש מתוק ומשובח.
כמה: 190 שקל 
איפה: ikachocolate.com

מארז שברי שוקולד איקה (צילום: יח''צ)מארז שברי שוקולד איקה (צילום: יח''צ)

נר ADIKA STILL WEEKENDING
למה: כי אנחנו בתקופה שלרובנו כל השבוע הוא סוף שובע, והצימר הכי אקזוטי שתיסעו אליו בקרוב הוא הדירה שלכם. אפשר להשקיע ברומנטיקה, שלפחות כרגע היא התרופה הטובה ביותר נגד הנגיף.
כמה: 39 שקל
איפה: adika.co.il 

נר ADIKA STILL WEEKENDING (צילום: ערן סלם)נר ADIKA STILL WEEKENDING (צילום: ערן סלם)

טלסקופ - TASCO
למה: כי האביזר המצוין הזה יספק לכל בני המשפחה פסק זמן איכותי של סקרנות, הנאה, ובעיקר הזדמנות להרים מבט מעבר לאופק - ולמרות הקושי - לא לאבד את כוכב הצפון.
כמה: 889 שקל
איפה: t-and-ico.il/tasco

טלסקופ - TASCO (צילום: יח''צ)טלסקופ - TASCO (צילום: יח''צ)

עציצי תבלין לתלייה TOLLMAN›S DOT
למה: כי הסט הזה יאפשר לכם להקים נקודה ירוקה וריחנית במרפסת בשיא הסטייל. באתר תגלו מבחר שיתאים למגוון מרפסות אורבניות קטנות, בהנחות גדולות.
כמה: 150 שקל
איפה: tollmansdot.co.il

עציצי תבלין לתלייה TOLLMAN›S DOT (צילום: יח''צ)עציצי תבלין לתלייה TOLLMAN›S DOT (צילום: יח''צ)

יין שרדונה דור 2 , 2019 - יקב 1848
למה: כי בימים שאביב בחוץ וסגר בפנים, כדאי ומומלץ להתמסר לשרדונה קליל ואופטימי, עשיר בטעמים ובניחוחות אביביים, לקחת נשימה עמוקה מול חלון פתוח ולהאמין שכל זה תכף יעבור.
מחיר: 60 שקל (זוג יינות ב־110 שקל).
איפה: paneco.co.il

יין שרדונה דור 2 , 2019 - יקב 1848 (צילום: יח''צ)יין שרדונה דור 2 , 2019 - יקב 1848 (צילום: יח''צ)

כרית קלועה רחבה CO&GOLF
למה: כי עם מגוון הכריות המעוצבות והנעימות המוצעות באתר, תוכלו ליצור לכם בקלות זולה יפה כיד הדמיון ועם הרבה אוויר לנשימה, גם לאלו מכם שאין להם מרפסת. 
כמה: 89.90 שקל
איפה: golfco.co.il

כרית קלועה רחבה CO&GOLF (צילום: יח''צ)כרית קלועה רחבה CO&GOLF (צילום: יח''צ)

מרפסות בעובדות ובמספרים:

  • ערך דירה עולה בעקבות בניית מרפסת בשיעור שבין 5% ל־10%. דירה עם מרפסת נחשבת לאטרקטיבית יותר מדירה ללא מרפסת, ומכאן שסיכוייה להימכר בקלות גבוהים יותר.
  • לפי התקן הישראלי, מרפסת מתוכננת לשאת עומס של 350 ק"ג לכל מטר מרובע.
  • למרות המיתוס, במחזה השייקספירי "רומיאו ויוליה" אין אזכור למילה מרפסת; המרפסת בביתה של יוליה נבנתה רק לאחר שהבית בעיר ורונה באיטליה הפך לאתר מבקרים מבוקש.
  • בשנת 1851 החלה המלכה ויקטוריה במסורת נאומי מרפסת בארמון בקינגהאם.
  • מנאפולי ועד סיינה מוכות הקורונה יצאה הבשורה של שירת המרפסות המשותפת של שכנים הנמצאים בהסגר. מצוידים במצקת או במכסה של סיר, הם שרים ומנגנים יחדיו.
  • שירת המרפסות בפתח תקווה נפסקה בהתערבות המשטרה, לאחר שעל אחת המרפסות הוצבו רמקולים ענקיים לקריוקי שהפריעו את מנוחת השכנים.
  • מיליארד קתולים נושאים עיניים למרפסת בבזיליקת פטרוס הקדוש, לנאומים ולדרשות של האפיפיור, מנהיג הכנסייה הקתולית.
  • מהמרפסת שפונה לכיכר הסמוכה לארמון הפאלסיו דה גוביירנו, ארמון ממשלת ארגנטינה, שלהבה אווה פרון את ההמונים. בשנת 1996 שחזרה הזמרת מדונה את המעמד בצילומי הסרט "אוויטה", כששרה מהמרפסת את השיר "אל תבכי בעבורי ארגנטינה".