בטקס חגיגי הונחה אבן הפינה להקמת שכונת תל השומר דרום, שתהיה חלק מ”העיר החדשה” במזרח רמת גן.
שכונת תל השומר דרום, שתשתרע על שטח של כ-560 דונם, ממוקמת כחלק מתוכנית המתאר העירונית והסכם הגג של עיריית רמת גן מול המדינה, הכולל פיתוח מאסיבי בכל מרחב בית החולים שיבא בתל השומר והקמת שכונות מגורים חדשות בסך כולל של כ-14,500 יחידות דיור.
ביחד עם הקמת שכונות המגורים החדשות בעיר ועבודות הקמת “הקו הסגול” של הרכבת הקלה, שאמור להתחיל לפעול בעוד כשלוש שנים, מוקמים בימים אלו אזורי תעסוקה ומסחר חדשים בסביבה, אשר יכללו מאות אלפי מ”ר לתעסוקה ומסחר, ויחברו בין תעשיות הייטק וביו-טק לאוניברסיטת בר-אילן ובית החולים שיבא. מטעם בית החולים שיבא, מוביל את הפרויקט המשולב סמנכ”ל משאבי אנוש אבי ברוך.
שכונת תל השומר דרום ממוקמת דרומית למרכז הרפואי שיבא וצפונית לכביש 461, כאשר הקו הסגול של הרכבת הקלה יכלול שתי תחנות בשכונה החדשה, עם גישה נוחה ומהירה יחסית למרכז תל אביב, גבעתיים ורמת גן.
השכונה החדשה תכלול כ-3,000 יחידות דיור, וצפויים להתגורר בה כ-12 אלף תושבים ותושבות.
בעיריית רמת גן קידמו, במקביל לתוכניות להקמת השכונה החדשה, גם תכנון להקמת מבני ציבור במרחב העירוני החדש, ובהם קריית חינוך גדולה הכוללת את תיכון בגין, שנפתח בספטמבר, בתי ספר וגני ילדים, וכן מבנים ציבוריים נוספים לשימוש התושבים החדשים שיגיעו לשכונה החדשה.
על פי התוכנית, בלב השכונה ייבנה פארק אורכי מרכזי רחב ידיים, המחבר בין השכונות החדשות עם בית קפה במרכזו, מתקני כושר, מגרשי ספורט ומתחמי משחק לילדים.
פרויקט המגורים הראשון בשכונה, אשר עולה על הקרקע ומתחיל בבנייה הוא “אלקטרה לייף סטייל, פארק אפעל”, שיכלול 495 יחידות דיור בשמונה מגרשים שונים. הפרויקט ממוקם בלב השכונה ונבנה משני צדי הפארק הגדול שבמרכזה.
“בימים מורכבים אלו, עלינו להגביר את המאמצים לבניית עתיד טוב יותר. הפרויקט הזה שאנו מתחילים, הוא כזה שנותן תקווה לעתיד טוב יותר”, ציין בטקס ראש עיריית רמת גן כרמל שאמה הכהן. “רמת גן ממשיכה להתפתח, להתחדש ולגדול. אבן הפינה שהנחנו תצמח לשכונה גדולה יוקרתית ומודרנית, עם אלפי תושבים ותושבות, שיבואו לגדל ברמת גן את המשפחה. השקענו מחשבה רבה בתכנון השכונה, ואנו מקדמים בניית בתי ספר ומוסדות ציבור, ביחד עם מתחמי מסחר ותעסוקה, שישתלבו בשכונה החדשה”.
איתמר דויטשר, מנכ”ל קבוצת אלקטרה, אמר עוד: “שכונת תל השומר דרום מציבה סטנדרט חדש של תכנון, חשיבה והשקעה במרחב הציבורי, במיקום יוקרתי ומבוקש. השכונה מציעה פתרון אידיאלי ואיכותי, עם אפשרויות תעסוקה, מסחר ומגורים מתקדמות ונגישות תחבורתית מושלמת”.