הותר לפרסום: רס"ן (במיל') איתי גלאה, מרמת גן, סגן מפקד פלוגה ביחידה 8679, עוצבת יפתח (679), נפל בלחימה בצפון, בן 38 בנופלו. הודעה נמסרה למשפחתו. חייל נוסף נפצע באורח קשה.

גלאה היה איש מילואים מגדוד 679, ואמור היה בשבוע הבא לעלות לתעסוקה מבצעית בצפון. הוא הותיר אחריו אישה ושני ילדים. הגדול עולה לכיתה א' והקטן בגן. הוא וחייל נוסף הגיעו למחנה ירדן ברמת הגולן ככוח מקדים, וככל הנראה הטנק שבו שהו נפגע מכטב"ם.

גיורא איילנד קורא להבעיר את לבנון: "מלחמה בצפון היא על גבול הבלתי נמנע"
בעקבות מטח הירי: שריפות משתוללות ברחבי הצפון

המלחמה בעזה נמשכת במקביל לירי הכבד ששוגר לצפון היום וכלל כ-200 רקטות ויותר מ-20 כטב"מים מלבנון, בתגובה לחיסול המפקד הבכיר מוחמד נעמה נאסר אתמול באזור צור. כמו במקרים קודמים שבהם ישראל הייתה חסרת אונים מול הכטב"מים של ארגון הטרור, גם הפעם נגרמו פגיעות ישירות. שתי נשים נפצעו באורח קל בדרכן לממ"ד, ושריפות פרצו במוקדים רבים בגליל ובגולן. 

האזעקות הראשונות הבוקר נשמעו ב-10:00 בקריית שמונה ובאצבע הגליל. מ-10:25 החל רצף האזעקות הארוך במיוחד, שנמשך יותר משעה. אזעקות בלתי פוסקות נשמעו ביישובי הגולן, בגליל העליון, בגליל המערבי ובין היתר גם בקצרין, נהריה ועכו - שם פגעו שברי יירוט בגג הקניון. במקרה בודד נשמעה אזעקה גם באילניה שבגליל התחתון - ובהמשך צה"ל מסר כי מדובר בזיהוי שווא.

ראש עיריית רמת גן כרמל שאמה הכהן, ספד לו: "ערב מר לעיר שלנו עת הותר לפרסום דבר נפילת תושב העיר, איתי גלאה, בהגנה על צפון הארץ מפגיעת רקטה. רס״ן (מיל׳) איתי גלאה, בן 38, אבא של יהלי שעולה לכיתה א' ולגוני שבגן ובעלה של גל שבהריון מתקדם מאוד. כמה הבשורה הזו אכזרית וקורעת לב. איתי הגיבור היה סגן מפקד פלוגה ביחידה 8679, עוצבת יפתח (679). מרגע זה העיריה ותושבים ידאגו לכל דבר שהמשפחה תצטרך. בשם כל תושבות ותושבי העיר אני מביע תנחומים ושולח חיבוק מחזק".