ניצחון גדול לליכוד: בניגוד למדגמי הטלוויזיה שניבאו שוויון בין הרצוג לנתניהו, תוצאות האמת מצביעות הלילה (רביעי) על הפרש של שישה מנדטים לטובת הליכוד. לפי הקולות שנספרו, 99%, הליכוד עם כמעט 30 מנדטים והמחנה הציוני עם 24. 

הרשימה המשותפת היא המפלגה השלישית בגודלה, והיא זכתה ל-14 מנדטים. יש עתיד עם 11, כולנו עם עשרה והבית היהודי עם שמונה. ש"ס ויהדות התורה עם שבעה מנדטים כל אחת. ישראל ביתנו עם שישה. מפלגת מרצ כנראה צלחה את אחוז החסימה עם 4 מנדטים, אך מפלגתו של ישי לא עוברת את אחוז החסימה.

עכשיו כבר ניתן לשער כי ראש הממשלה המכהן, בנימין נתניהו, ייכנס לקדנציה הרביעית שלו, ונדמה כי ביכולתו להקים קואליציה יציבה. ביחד עם הבית היהודי, ש"ס, יהדות התורה, כולנו וישראל ביתנו- נתניהו יכול להקים קואלציה של 67 ח"כים.

התוצאות אינן כוללות את המעטפות הכחולות (ביניהם קולות החיילים והסוהרים). התוצאות הרשמיות והסופיות אמורות להגיע ביום חמישי בצהריים, והן יימסרו לנשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין ביום רביעי הבא.

גלאון: אתפטר אם נקבל רק 4 מנדטים

לאחר הפרסום הכמעט סופי של ספירת הקולות, יו"ר מרצ, זהבה גלאון, הודיעה כי אם בתוצאות האמת הסופיות מפלגתה תקבל רק ארבעה מנדטים היא תתפטר מהכנסת לטובת תמר זנדברג. גלאון תישאר עד להעברה מסודרת של התפקיד. 

תוצאות הבחירות נכון לשעה 6:00, אתר ועדת הבחירות

אחוזי הצבעה מדהימים נרשמו בבחירות לכנסת, 71.8 אחוזים מבעלי זכות הצבעה, שהם 4,223,057 אזרחים, הגיעו אמש לקלפיות ברחבי הארץ. מדובר בנתון הגבוה ביותר מאז בחירות 1999, וכארבעה אחוזים יותר מבחירות 2013. ספירת קולות האמת החלה.