ח"כ אברהם נגוסה (הליכוד), הנציג היחיד בכנסת הנוכחית מבני העדה האתיופית, נכח בפגישה עם ראש הממשלה, בנימין נתניהו, בה הובטח כי תוקם ועדה ליישום תכניות טיפול במצוקות הקהילה.
בפגישה הוחלט כי ראש הממשלה עצמו יעמוד בראשות ועדת שרים שתפקח על יישום התכניות שגובשו עוד במחאה הקודמת של העדה, בקרית מלאכי לפני שנתיים וחצי. 
נגוסה יצא מהפגישה בתחושת סיפוק ואמר: "אני מתכוון לעבוד יחד עם ראש הממשלה כדי למגר את המצוקות של בני העדה בתחומי הדיור, החינוך והתעסוקה. אני מאמין שיחד נוכל לשים סוף לאפליה. המחאה של הצעירים היא לגיטימית, אבל אלימות היא לא הדרך שלנו ולא ניתן לה יד".

בפגישה הוחלט כי גם המשטרה תבחן מחדש את מדיניות המעצרים כלפי צעירי העדה, זאת על פי הבטחה מפורשת של המפכ"ל, יוחנן דנינו, שנכח גם הוא בישיבה.
בהמשך לפגישה אצל רה"מ, אמרה מהרטה ברוך-רון, סגנית ראש העיר תל אביב מטעם מרצ, המשתייכת לעדה האתיופית: "אני מברכת על הגינוי של ראש הממשלה את האלימות שהפעילו השוטרים כלפי החייל שאיתו נפגש. אמנם לקח הרבה זמן, אבל אולי נפל האסימון ויש איזו נכונות לפתור את הבעיה". 

"האנשים האלה שנפגשו עם ראש הממשלה לא מייצגים אותנו"
 
ראובן רטה, מראשי תנועת המחאה "אתיופים מאוחדים", אחת הקבוצות הגדולות בהפגנות האחרונות, אמר בתגובה לפגישה בלשכת ראש הממשלה: "זה מרתיח אותי. אין דבר כזה 'נציגים' כי זה סוג של התייחסות שכאילו עכשיו הגענו מהג'ונגלים ויש לנו קומונות. זה משהו שהיה, הוא פאסה. אנחנו אינדיבידואלים. אין נציגים והאנשים האלה שנפגשו עם רה"מ לא מייצגים אותנו". 
רטה מוסיף ומטיל ספק בדרך הפיוס: "יכול להיות שנתניהו מנסה לפייס אבל הדרך עקומה. גם אם רה"מ יגיע להסכמות כלשהן עם אותם נציגים לכאורה, שום דבר לא יצא מזה כי אם אותם צעירים יחליטו למחות שוב, הם יעשו את זה בלי קשר להבנות של נציגים. המחאה הזאת היא ביטוי של רגשות ומה שהעם מרגיש זה מה שיקרה". 
סגנית ראש העיר תל אביב הגיבה לדבריו של רטה ואמרה: "הייתי שואלת את הצעירים מה הם מציעים לעשות, כי בסופו של דבר ההפגנה היא לא המטרה אלא אמצעי להשיג שינוי. ואנחנו כן צריכים את אותם נציגים שיש להם עבודה לא פשוטה – להעביר בצורה ברורה את המסרים למקבלי ההחלטות, למשטרה ולמשרדי הממשלה, לדאוג שהפתרון שמציעים הוא נכון ומתאים וגם להיות שותפים בגיבוש הפתרון ובסוף גם לגרום לשינוי. צריך לזכור את זה". 
לשאלה אם היא נותנת אמון בכוונת נתניהו להנהיג טיפול שורש משיבה ברוך-רון כי לשם כך נדרשת פעולה מידית: "במקום של סתימת פיות והבטחות ללא כיסוי אנחנו לא נסכים להיות. כבר בשבועות הקרובים צריכה להיות תכנית פעולה ממשית כדי להרגיע את השטח. אני בעד הידברות עם רה"מ, עם המשטרה, כדי למצוא פתרון כי זאת בעיה של החברה הישראלית ולא רק של יוצאי אתיופיה וכדי שתהיה חברה טובה יותר צריך לטפל בבעיות האלה".