נראה כי ההתכתשות בין שרת התרבות מירי רגב ובין האמנים לא מראה סימנים של דעיכה. היום (חמישי) עקצה השרה את השחקנית גילה אלמגור, איתה כבר היו לה מספר תקריות מילוליות בעבר.  בפוסט שהעלתה רגב לחשבון הפייסבוק שלה, היא התייחסה לדברים שאמרה השחקנית הוותיקה בגלי צה"ל הבוקר, ובהם התלוננה, לדברי רגב, "שהיא מגיעה להופיע בכאלו חורים, שאין אפילו איפה להתאפר". רגב תקפה בעדינות את דבריה, כשפנתה אליה ישירות: "אל תדאגי גילה, אני אעשה טיפול שורש בחלוקת התקציבים לפריפריה - לא רק שיהיה שם איפה להתאפר, יצמחו שם גם תאטראות ושחקנים שלא יאלצו אותך להגיע לחורים". 
השחקנית זוכת פרס ישראל תקפה את השרה רגב בסוף החודש שעבר, כשהגיבה בחדשות ערוץ 2 לקמפיין "שתולים בתרבות" של ארגון הימין "אם תרצו", המסמן אנשי רוח ותרבות ישראלים התומכים בעמותות שמאל, וכן ליוזמת חוק "נאמנות בתרבות" של רגב. אלמגור סיפרה כי הגישה תלונה במשטרה בעקבות מאמר שנכתב עליה באתר nrg, שלשון כותרתו: "גילה אלמגור, הגיע הזמן להכין צוואה". לדברי אלמגור, "היה כתוב שם 'מה יקרה אחרי שיירו בי שלוש יריות בגב, כדאי שתיפרדי יפה לשלום מכולם ונעדכן את תאריך הפטירה שלך בוויקיפדיה'. אני אדם בוגר, צוואה כבר יש לי מוכנה".

 

הבוקר בגל"צ, בדרכה ל'הבימה' בתל אביב, מספרת גילה אלמגור שהיא "מגיעה להופיע בכאלו חורים, שאין אפילו איפה להתאפר!"אל תדאג...

Posted by ‎Miri Regev מירי רגב‎ on Thursday, February 18, 2016
אלמגור הרחיבה את דבריה ואמרה כי האווירה בישראל מאותתת על רדיפה פוליטית ומקרתיזם. "כל האווירה כאן מזכירה את רפובליקת ויימאר, מקרתיזם, רדיפות של אנשים כי דעתם הפוליטית אחרת, אתה הופך לבוגד כי אתה חושב אחרת? עד יום מותי אתמוך בארגוני זכויות אדם, איפה שרק אפשר. אני הייתי מתביישת לקום בבוקר אם לא הייתי כזאת. לא אקום בבוקר עם שכפ"ץ. אני נולדתי כאן ואני מייצגת את המדינה בכל מקום שבו אני נמצאת. מעולם לא העברתי ביקורת על המדינה מחוץ לגבולות הארץ, תמיד אמרתי את זה פה. יש כאן הסתה שמתחילה מהממסד".
 
השחקנית חתמה את דבריה בתגובה להצעת החוק של מירי רגב, הדורשת מאמנים ומוסדות תרבות להצהיר על נאמנות למדינה על מנת לקבל תמיכה ממסדית. לדבריה, "מה זו היוזמה הזו שמתחילים לבדוק את הנאמנות שלנו, ומאיימים שאם לא נכריז על נאמנות לא נקבל מימון? כבוד השרה טועה, חופש הביטוי, האמנות והיצירה הם מעמודי התווך של הדמוקרטיה. ככה פועלים במשטרים חשוכים".
 
כזכור, ארגון הימין "אם תרצו" התנצל על קמפיין "השתולים בתרבות" בעמוד הפייסבוק שלו, בפוסט שעליו חתום מנכ"ל הארגון מתן פלג. הארגון, שספג ביקורת רבה על הקמפיין מרחבי הקשת הפוליטית, פרסם פוסט שבו אמר כי "טעינו, העלינו פוסט שגוי בנושא מאוד חשוב ומהותי ודווקא מתוך כך היינו צריכים להקפיד הרבה יותר, לא היה 'קמפיין', ולא היו אמירות על 'בוגדים' שהדביקו לנו בתקשורת ומעולם לא אמרנו. אנחנו לוקחים אחריות מלאה ומבטיחים להמשיך לעבוד באמונה גדולה למען עם ישראל וחיילי צה"ל".