התעללות מזעזעת בבית הכנסת: פרקליטות מחוז דרום הגישה היום (חמישי) לבית המשפט המחוזי בבאר שבע כתב אישום נגד תושב אשדוד בגין ריבוי עבירות של מעשי סדום בנסיבות מחמירות, ניסיון למעשי סדום, מעשים מגונים והדחה בחקירה, עבירות אותן ביצע בקטין כבן 11 על פני תקופה של כשלוש שנים. בכתב האישום, שהוגש באמצעות עו"ד רננה לוי, נטען כי בין השנים 2013 – 2016 התנדב הנאשם, בן 65, בבית הכנסת "שובה ישראל" באשדוד בחלוקת אוכל וכן נהג להתפלל בבית הכנסת בתדירות יומיומית.
כתב האישום מתאר כי במהלך תקופה זו של כשלוש שנים, במקרים רבים ובתדירות של כפעם ביומיים, בשעות אחר הצהריים, ביצע הנאשם בקטין מעשי סדום ומעשים מגונים וניסה לבצע בו מעשים מגונים, בעת היותם בבית הכנסת. לרוב בוצעו המעשים בחדר פנימי הסמוך למטבח בבית הכנסת. הנאשם ביצע את המעשים המיוחסים לו לאחר שאיים על הקטין באמצעות סכין מטבח שהצמיד לגרונו, שלא יספר לאיש על המעשים, אחרת יהרוג אותו. הנאשם חזר ואיים על הקטין באופן דומה לאורך התקופה המתוארת ובחלק מהאירועים אף הניח סכין מטבח גדולה על השולחן בחדר.

בשנת 2016 עבר הקטין להתפלל בבית כנסת אחר ורק אז פסקו המעשים מצד הנאשם. במקביל להגשת כתב האישום ביקשה הפרקליטות לעצור את הנאשם עד תום ההליכים נגדו. בבקשת המעצר ציינה עו"ד רננה לוי כי הנאשם "ביצע עבירות מין חמורות ביותר במתלונן במשך שלוש שנים, כשהמתלונן רק בן 11 שנים. המשיב הסלים את מעשיו במתלונן עד כדי ביצוע מעשי סדום חמורים והתעלם מהכאב והפחד שגרם למתלונן".

עו"ד לוי הוסיפה: "זאת ועוד, המשיב הצמיד סכין לגרונו של הקטין ואיים עליו כי ירצח אותו אם יספר... מסוכנותו של המשיב הינה כלפי המתלונן כאן אשר חושש מאוד מהמשיב ומשכך קיימת סכנה למצבו הנפשי, וכן כלפי ילדים ונערים אחרים שכן המשיב פגע במתלונן מתוך היכרות שטחית בבית הכנסת".

בית כנסת, למצולמים אין קשר לכתבה. צילום: נתי שוחט, פלאש 90
בית כנסת, למצולמים אין קשר לכתבה. צילום: נתי שוחט, פלאש 90