מיזם חדש של "מכבי שירותי בריאות" יציג לקראת יום הזיכרון לשואה ולגבורה שיחול מחר תערוכת עבודות אמנות פרי יצירתם של אמנים ניצולי שואה. התערוכה, שכותרתה "ובחרת בחיים - כשאמנות פוגשת בריאות", כוללת פסלים, ציורים, צילומים ושירים, חושפת בנגיעות צבע וחומר את עולמם הייחודי של הניצולים ושוזרת יחד פסיפס של סיפורי חיים, זיכרונות ותקוות.

התערוכה הנה יוזמה מיוחדת של רוני עצבה, עובדת סוציאלית ב"מכבי", שמרכזת את תחום ניצולי השואה, ונחשפה ליצירות האמנות כחלק מעבודתה עימם. התערוכה תוצג במקביל ב-12 מרכזים רפואיים בערים חולון, ראשון לציון, בת ים, רמלה, מודיעין, מעלה אדומים וירושלים, כשבכל מרכז רפואי תוצג יצירת אמנות של ניצול שואה תושב העיר. 
 
ד"ר חגי פרנקל, ראש מחוז ירושלים והשפלה במכבי שירותי בריאות: "כארגון בריאות מוביל אנו פוגשים את החברים שלנו מגיל ינקות ועד בגרות. כחלק מהדאגה שלנו לשיפור איכות חייהם אנו שמים דגש על הבריאות הפיזית והנפשית כאחד. התערוכה הייחודית, פרי יצירתם של אמנים ניצולי שואה, מעניקה לכולנו את ההזדמנות לחזות בעולמם הפנימי של ניצולי השואה החיים בקרבנו ולתת להם את ההכרה וההערכה שהם ראויים לה. אני מזמין את הקהל המגיע לסניפים לצפות ולהתרגש יחד איתנו".
 
ליאת זך- פוקס, מנהלת השירות לעבודה סוציאלית במכבי שירותי בריאות, מחוז ירושלים והשפלה: "העובדות והעובדים הסוציאליים שמים דגש במהלך כל השנה על איתור יזום של ניצולי שואה בכלל וניצולי שואה עריריים בפרט (כחלק מתוכנית בשיתוף הרשות לניצולי שואה) על מנת לזהות את צרכיהם ולסייע במיצוי זכויותיהם. השנה בחרנו לציין את יום השואה במחווה לניצולים, אשר בחרו בחיים ומביעים את רגשותיהם- הכאב, השמחה ומה שביניהם - ביצירה. ניצולי השואה שמציגים את עבודותיהם מתרגשים מאוד, וכך גם אנחנו".