פרקליטות מחוז דרום (פלילי) הגישה היום (שני) לבית המשפט המחוזי בעיר כתב אישום נגד יונתן בר בן מוחה מאשקלון לאחר שרצח באמצעות חרב את שלומי ביטון עמו היה מסוכסך. 

מכתב האישום עולה כי לפי כחודש שהה בן מוחה בסמיכות לחנות שבבעלותו באשדוד, אז הבחין בביטון, עמו יש לו סכסוך מוקדם. לאור אמור, חזר במהרה לחנותו הצטייד בחרב שאורכה כ-70 ס"מ ונעמד בפתח החנות. עם הגעת ביטון לאזור סימן לו בן מוחה להמשיך ולהתקדם לכיוונו, אז הסתער על המנוח והכה בו באמצעות החרב, בפלג גופו העליון, בצווארו ובראשו. כל העת, עדי ראייה ששהו במקום ביקשו ממנו לחדול ממעשיו, תוך שהם מתרים בו שמעשיו עלולים להביא למותו.

בשלב מסוים, חדל בן מוחה ממעשיו, ובעוד המנוח מדמם נשאר בן מוחה באזור צפה בו ויישר את החרב שהתעקמה כתוצאה מהדקירה. אז פגש במכרה אשר הגיעה בינתיים למקום, מסר לידיה את החרב, תוך שהוא אומר לה: "תיקחי את הדבר הזה מפה ותעיפי אותו, תחביאי אותו". בהתאם לבקשתו נטלה המכרה את החרב ורצה בבהילות אל דירתה, הנמצאת בסמיכות למקום והחביאה את החרב מתחת למיטתה.

כמו כן צלצל בן מוחה לבעליה הקודמים של החנות וביקש ממנו למחוק את המצלמות במקום. כתוצאה מהאירוע פונה המנוח לבית החולים שם נקבע מותו.   

בבקשת המעצר עד תום ההליכים שהוגשה במקביל ציין מגיש כתב האישום עו"ד עמית גינת כי: "המשיב רצח אותו בדם קר באמצעות חרב, בטבורה של העיר אשדוד באור יום לעיניי העוברים והשבים. המשיב בחר לשתוק בחקירותיו ולא סיפק כל הסבר למעשיו". לבן מוחה יוחסו עבירות של רצח בכוונה ושיבוש מהלכי משפט.