בבית המשפט המחוזי בתל אביב היה צפוי להתקיים היום (שני) דיון מענה לכתב האישום שהוגש נגד בר אסור בגין רצח דניאל אמינוב, אך הדיון נדחה בכחודש וחצי. 

דחיית הדיון התבצעה לאחר שפרקליטו של אסור טען כי הפרקליטות לא העבירה לו את חומרי החריקה במלואם וכי הוא אינו מוכן להשיב לאישום נגד הלקוח שלו. לטענתו, הוא קיבל את הייצוג בשבועות האחרונים, "וחומרי החקירה הועברו אבל לא במלואם". חומרי החקירה אשר נטען כי הם לא התקבלו, הינם חומרים הקשורים לבדיקות מז"פ, סרטונים ותמלילים.

עו"ד לילך שטיבל מפרקליטות מחוז תל אביב השיבה כי "חומרי החקירה הועברו. חברי הגיש מספר בקשות לביצוע פעולות נוספות כאלה ואחרות, לקבל רשימת חומרי חקירה, הבקשות מונחות על שולחננו ובטיפול מתקדם". כאמור, בית המשפט הורה על דחיית המענה לכתב האישום – אך הורה להגנה, במקביל, כי תהיה ערוכה לדיון בנוגע להסכמה על עובדות וקבילות ראיות, הסכמה אשר תצמצם את המחלוקת שתתברר בבית המשפט ובכך תקצר את ההליך הפלילי.

כזכור, בפברואר האחרון פרקליטות המדינה הגישה לבית המשפט המחוזי בתל אביב כתב אישום כנגד בר אסור בן 25 מתל אביב, בטענה כי רצח בדירתו את דניאל אמינוב ז"ל והכה את חברתו הקטינה.

מכתב האישום עולה כי אסור התגורר עם זוגתו בבניין "מגדלי הצעירים" והחזיק ברישיון כדין באקדח חצי אוטומטי, מתוקף תפקידו כמאבטח. המנוח, דניאל אמינוב ז"ל הועסק כפקיד קבלה בבניין, החל מיום מה-15 במרץ 2023 ועד ליום ל-31 בדצמבר 2023 בינו לבין אסור ז"ל ובת זוגתו שררו יחסי חברות.

ב-20 בינואר 2024 שהה אסור עם זוגתו בדירה. סמוך לשעה 13:45, הגיע המנוח לדירה לשם בילוי חברתי משותף, ובשעה 14:50, הגיעה לדירה גם חברתו של המנוח, קטינה בת 15. במהלך שהותם בדירה, שאפו הנוכחים, מעת לעת, "גז צחוק" וחלקם צרכו סמים.

בשלב מסוים, התפתח דין ודברים בין אסור לבין המנוח וחברתו הקטינה, על רקע השימוש שעשו השניים בטלפונים הסלולריים שברשותם. סמוך לאחר מכן, שלף אסור את האקדח אותו החזיק בדירה וכיוונו לעבר המנוח, תוך שהוא אומר לו: "מה אתה עושה מה אתה עושה?".

המנוח נעמד, הניף ידיו קדימה בתנועת התגוננות וצעק לעבר הנאשם: "תוריד את הנשק". אסור ירה לעבר פלג גופו העליון של המנוח ארבע יריות, מהן קליע שחדר דרך אצבעות ידו אל החזה שלו וגרם למותו.

מיד לאחר מכן, צעקה הקטינה לעבר אסור "מה אתה עושה?" וזה בתגובה כיוון את האקדח לראשה תוך שהוא אומר לה: "תסתמי את הפה יא בת זונה". אסור החל לתקוף את הקטינה והכה בראשה באמצעות האקדח, כאשר היא מנסה להתגונן. אסור המשיך והכה את הקטינה באמצעות ידיו בכל חלקי גופה, עד אשר נהדף על ידי בת זוגתו אל מחוץ לדירה.