אח של מחבל נעצר לאחר שהסית ותמך בטרור ומחבלים: בעקבות ניטור תכני הסתה ברשת על ידי חמ״ל התודעה הפועל במחוז ירושלים, בימים האחרונים עצרו בלשי ימ״ר ירושלים אחיו של מחבל שביצע פיגוע טרור בשנת 2022, בחשד לפרסומי הסתה ותמיכה בטרור.

בשבועות האחרונים החלה חקירה בימ״ר ירושלים, לאחר שחמ״ל התודעה במחוז ירושלים ניטר ברשתות החברתיות לאחרונה פרסומים העולים כדי הסתה, ותמיכה במחבלים ומעשי טרור. 

החשוד שפרסם אותם (תושב סילוואן), הינו אחיו של מחבל שביצע פיגוע טרור בשנת 2022 ובהמשך נוטרל.

על פי החשד, במהלך החודשים האחרונים העלה החשוד פרסומים שונים העולים כדי הסתה ותמיכה בטרור ובמחבלים. בהתאם הוצא נגדו צו מעצר בבית משפט והתקבל אישור פרקליטות לחקירה. 

בלשי ימ״ר ירושלים עצרו אתמול לפנות בוקר את החשוד בביתו בסילוואן. החשוד הועבר לחקירה ביחידה המרכזית של מחוז ירושלים. אמש הוא הובא להארכת מעצר בבית משפט השלום בבירה, ומעצרו הוארך בחמישה ימים עד ל-20 במאי. החקירה בעניינו נמשכת במטרה למצות עמו את הדין. 

פעילות שוטרי מחוז ירושלים במזרח העיר, ארכיון (צילום: דוברות המשטרה)
פעילות שוטרי מחוז ירושלים במזרח העיר, ארכיון (צילום: דוברות המשטרה)

מהמשטרה נמסר: "לאורך כל השנה מחוז ירושלים במשטרה פועל תוך מיקוד ומיצוי יכולות מבצעיות ומודיעיניות במשימת ניטור וסיכול פרסומי הסתה נגד מדינת ישראל ואזרחיה במרחבי הרשת. ניסיון העבר מלמד כי קיים קשר ישיר בין הסתה ותמיכה בטרור למעשי טרור. בהתאם, שוטרי מחוז ירושלים בסיוע, הכוונה וליווי של חמ"ל התודעה הפועל במחוז, מבצעים פעילות ניטור וסיכול נגד מסיתים לטרור, תומכי טרור ונגד אלו הקוראים לפגוע באזרחים ובמדינת ישראל. המשטרה תמשיך לפעול לחשוף ולעצור את כל מי שמסית לטרור ואלימות ותומך בטרור, בין אם מאחורי מקלדת או בכל מקום אחר, ותפעל למצות עמו את הדין".