שופט בית המשפט המחוזי בתל אביב, שמואל מלמד, פסק היום (שני) כי המורה הנאשם יותם אוקון יישאר במעצר עד להגשת התסקיר המעריך את מידת מסוכנותו. כמו כן, השופט מלמד הורה לקבל חוות דעת על מצבה של המתלוננת לפני עלייתה לדוכן העדים. הדיון הבא נקבע ל-18/10, עד אז אמור שירות המבחן להשלים הליכים אלה.

עו"ד תמי קלנברג-לוי, המייצגת את הקטינה מטעם הסיוע המשפטי במשרד המשפטים, אמרה כי "אנחנו מברכים על ההחלטה שנותנת את המשקל הנכון לחומרת העברות. החלטה שמאפשרת לקיים בדיקה מקיפה למסוכנות, נותנת משקל ראוי גם לשלומה ולקולה של נפגעת העבירה כחלק מהשיקול ולא מאפשרת ביצוע שחרור במחטף. אנו מקווים שגם בהמשך יינתן משקל ראוי למצבה ולעמדתה של הקטינה נפגעת העבירה".

עו
עו


כזכור, פרקליטות מחוז תל אביב הגישה נגד אוקון כתב אישום  בגין עבירות של אונס, ריבוי עבירות של מעשה מגונה וגרימת מעשה מגונה בקטינה. 

מחקירת המשטרה עלה כי במסגרת הקשר שניהל עם אחת הקטינות שהגישה נגדו תלונה, אוקון ניהל עם עימה התכתבות תכופה ברשת החברתית ובטלפון, הנושאת נוסח מיני, אלים ובוטה שלא ניתן לפרסמו. המורה ביקש מהקטינה בכל סיום שיחה למחוק את ההודעות, וזאת, על פי החשד, כמהלך מתוכנן שלו להעלים את מהות הקשר ביניהם ואת התכנים של השיחות. 

בעקבות פרסום שמו של אוקון במעריב, החלו ברשת החברתית, ובעיקר בטיק טוק, חילופי התכתבויות בין תלמידות בהווה ובעבר, אשר העלו חשד כבד לפיו המורה ביצע בהן או בחברותיהן מעשים מיניים חמורים. בין היתר, הבנות ציינו בהתכתבויות: "ידענו שזה יתגלה בסוף, זה היה ברור", כשהן מתייחסות למעשים שביצע המורה ומפנות את התייחסותן לכמה בנות בוגרות שסיימו את בית הספר.