במסגרת אירועי 'מאירים את ישראל' של המשרד להגנת הסביבה, משרד התרבות והספורט ורשות הטבע והגנים התקיים אמש אירוע הוקרה לשוטרים באולם האירועים דוריה בו הופיע אדיר מילר במופע משמח ומעודד בהנחייתו של אלירז שדה. בפתח המופע התקיימה הדלקת נר שישי של חנוכה בהובלת הרב מאירי - רב קהילת חב"ד בקרית גת.

ראש הממשלה בנימין נתניהו: "התרומה של שוטרי ושוטרות מישראל לבלום את הפלישה הנפשעת של המרצחים הללו הייתה מכרעת. יש לכם חלק עצום בבלימה, וכל עם ישראל היום יודע את זה. היום העם כולו מאוחד, קודם כל בכאב על הנופלות והנופלים שלנו, אזרחים ואזרחיות, שוטרים ושוטרות, לוחמים ולוחמות של צה"ל ושל השב"כ. הלב דואב.

"אנחנו חוגגים את חג החנוכה, ואתם יודעים שארבעה מחמשת בני החשמונאי נפלו בידי האויב. אבל כמוכם, הם לא ויתרו ונלחמו עד הסוף מול אויב אכזר שרצה להחריב את עם ישראל מעל פני האדמה: את המורשת שלנו, האמונה שלנו, הדת שלנו, העם שלנו - הם באו להחריב אותנו מעל פני האדמה. 

"המכבים של אז נלחמו, לא ויתרו וניצחו. והמכבים של היום זה אתם. לא מוותרים, ממשיכים עד לניצחון. אין שום פשרה. זה ניצחון מלא. זה לא מספיק רק לנצח, כי אנחנו גם נשחרר את כל החטופים שלנו. אנחנו מחויבים לזה. עשינו כבר כברת דרך, אבל נמשיך עד הסוף. וגם זה לא מספיק, ביום שאחרי חמאס לא יהיה חמאס, את זה אני מבטיח לכם. אני עומד על כך שלא יהיה שם כוח שמחנך לטרור, משלם לטרור, תומך בטרור, זה לא יהיה. ואמרתי את זה ואני חוזר ואומר את זה - לא חמאסטאן ולא פת״חסטאן. לא זה ולא זה. אנחנו נעמוד על כך ביחד".

השרה להגנת הסביבה עידית סילמן: "גם הערב כמו בכל ימי החג, אנחנו מגבירים את האור ומוקירים את עשייתם ועוצמתם של גיבורות וגיבורי המלחמה. אני מודה לראש ממשלת ישראל, מר בנימין נתניהו שכיבד אותנו הערב בנוכחותו באירוע שכל כולו הכרת תודה לשוטרות ולשוטרי משטרת ישראל הגיבורות והגיבורים שמתחילת המלחמה, לחמו בעוז מול המחבלים, ספגו אבדות קשות אך המשיכו להגן בחירוף נפש על יישובי הדרום ותושבי הארץ כולה. הערב הוא ערב של אחדות, אומץ ומסירות. חובה עלינו להמשיך להביע את הערכתנו לכם השוטרות והשוטרים ולחזק אתכם. 

"מאז תחילת מלחמת חרבות ברזל ובכל ימי החג, אנחנו מקיימים אירועי הוקרה לגיבורות ולגיבורי המלחמה באתרים של רשות הטבע והגנים. בימים אלו אתם מוזמנים לגנים הלאומיים ולאתרים המאפשרים כניסה ללא עלות לחיילי צה"ל ולמפונים. האחווה והאחדות הם הכוח שלנו- יחד ננצח".