הנרצחים בפיגוע הירי שאירע הערב (חמישי) הם בני הזוג איתם ונעמה הנקין, שחזרו במכוניתם מביקור אצל חברים באיתמר, עד שנורו באיזור בית פוריק, שנמצא בין איתמר לאלון מורה. על פי דיווחים של כוחות ההצלה, השניים נפצעו באורח אנוש לאחר שרכבם ספג אש מאסיבית ממארב מתוכנן של מחבלים במקום, ועברו החייאה - אך בסופו של דבר נאלצו להכריז על מותם. ברכב שהו ארבעה ילדים, שלא נפגעו בתקרית באורח נס.


השניים יובאו למנוחות בשישי בבוקר, בשעה 11:00, בהר המנוחות שבירושלים. 

שלומית יעקובי, שכנתם של בני הזוג, שהתגוררו ביישוב נריה סיפרה לחדשות 2 כי "האם היתה גרפיקאית מאד מוצלחת והאב היה חוקר ומרצה. הילדים כרגע למיטב ידיעתי נמצאים באיתמר אצל קרובי משפחה. שתי הסוכות שלנו ממש צמודות ושמעתי אותם בארוחת בוקר מאד מוקדמת מה שהיה אופייני להם, אנשים שקמים לעמל יומם וחשוב להם החינוך של הילדים והילדים שותפים לעשייה בבית וללימוד בכלל".

איתם הנקין הוא במקור מירושלים ונעמה, בשם הנעורים שלה ערמוני, היא מפדואל. איתם למד כ-10 שנים בישיבת ניר, התגייס לגולני בשנת 2004, יצא לקורס מ"כים ולאחר מכן היה אברך בישיבה וכתב ספר במכון לרבני ישובים בשם "לכם יהיה לאכלה". איתם היה מרצה במדרשת נשמת אצל אמו הרבנית חנה הנקין שעומדת בראש המדרשה ונעמה הייתה גרפיקאית ובעלת סטודיו לגרפיקה.

על פי עדויות שנאספו באיזור, הרכב הישראלי האט לקראת כניסה לעבר הצומת, כשבאותו הזמן, רכב אחר הגיח לצידו והשוהים ברכב החלו לירות לעבר הרכב הישראלי. זוג ההורים שישב מקדימה נפגע בחלק גופם העליון. הילדים עצמם, בגילאים ארבעה חודשים, ארבע, שבע ותשע, לא נזקקו לפינוי לבית החולים. 
 
כוחות רבים הקימו מחסומים באיזור והחלו לחפש אחר הרכב שנמלט. כוחות צבא גדולים במקום כעת פורסים מחסומים בנסיון ללכוד את מבצעי הירי. הכוננות הועלתה בכל הגדה מחשש להתפרעויות. 
 
חיפושים אחר היורים ימשכו אל תוך הלילה בתוך הכפרים ובשיתוף השב"כ וגורם צבאי מסר כי "נגיע למפגעים". בתוך כך גדודי חללי אל-אקצה, הזרוע הצבאית של פת"ח, נטלו אחריות לפיגוע.
 
פאראמדיק מד"א בועז מלכה שהגיע למקום סיפר: "המראה היה קשה מאוד, ראינו רכב במרכז הכביש כשלצדו שכב גבר בשנות השלושים כשהוא עם פציעות בפלג גופו העליון ובתוך הרכב ישבה אישה בשנות השלושים גם היא עם פציעות קשות בפלג גופה העליון. הם היו ללא סימני חיים ולצערנו נאלצנו לקבוע את מותם במקום".
 
יוחאי שלו, ראש סניף 'שומרון' של איחוד הצלה מסר: "המתנדבים שהגיעו לאיזור נתקלו בזירה קשה מאוד. ההורים היו ברכב ללא רוח חיים ולא היה ניתן למרבה הצער להציל את חייהם. הילדים שהיו ברכב למרבה הנס לא נפגעו וטופלו במצב קל בעקבות חרדה. לזירה הגיעו תוך דקות ספורות כוחות רפואה של צה"ל וצוות הביטחון של המועצה האזורית שומרון".
 
"לא נשקוט עד אשר נניח ידנו על הרוצחים ושולחיהם"
 
שר הביטחון משה (בוגי) יעלון קיבל עדכונים מגורמי צה"ל ושב"כ בעקבות הפיגוע באזור איתמר. לדברי יעלון הפיגוע באיתמר מהווה המשך ברור להסתה נגד מדינת ישראל ונגד אזרחיה, ולניסיונות החוזרים ונשנים להוציא אל הפועל פיגועים. 
 
יעלון הוסיף כי "המלחמה בטרור דורשת מאתנו נחישות, יד ברזל ואורך רוח. אנו נאבקים באויב צמא דם וחסר מעצורים, ולמרבה הצער גם סופגים אבדות במהלך הדרך".
 
"בשעה הזו צה"ל ושירות הביטחון הכללי מנהלים מרדף אחר הרוצחים. נרדוף אחריהם ולא נשקוט עד אשר נניח ידנו על הרוצחים ושולחיהם. אני מבקש להשתתף בצערה של משפחת הנרצחים", הוסיף יעלון. 
 
ראש מועצת הר חברון יוחאי דמרי התייחס למשפחה שנפגעה בפיגוע ואמר כי " ארבעה יתומים שעבורם חג הסוכות יהפוך ליום זיכרון. הפיגוע מחזיר אותנו לשנות האינתיפאדה".
 
"המרצחים לא הגיעו משום מקום, הם מטופחים על ידי רשות פלסטינית שמטפחת רוצחים בתוכה, תומכת בטרור ועושה הכל כדי לגדוע חיים של יהודים", הוסיף דמרי.
 
לדבריו על הממשלה להמשיך בגדיעת הטרור והעומדים בראשו ולצד זאת לאפשר בנייה ביישובים והקמת חדשים. "מאז ומתמיד זו התשובה היהודית הניצחת לאויבנו, ובימינו אלה אבו מאזן וחבריו לרשות הפלסטינית", אמר דמרי.