ערב הוקרה מיוחד נערך אמש (שני) לזכרו של ראש המוסד לשעבר אלוף מאיר דגן ז״ל במוזיאון הפלמ״ח, בהשתתפות רה״מ לשעבר אהוד אולמרט, רא״ל (במיל) גדי אייזנקוט, המזכיר הצבאי לשעבר תא"ל שמעון חפץ ועוד רבים. 

בין הדוברים המכובדים באירוע הוזמן לשאת דברים גם דורון אמיר, יזם "הטובים לסייבר", בסימן קידום מנהיגות הדור הצעיר - "תוכנית דגן למנהיגות מגשרת", וקידום פעילות פרויקט חברתי לשילוב לוחמים ולוחמות משוחררים בתעשיית ההייטק. 

"מדינת ישראל היא האקזיט של החזון הציוני, 'הטובים לסייבר' זה לא סיסמה, זו מנהיגות, דרך חיים והגשמת הציונות", אמר. "מדינת ישראל לא יכולה להרשות לעצמה שלא להיות בחזית אנשי הסייבר בעולם. 'הטובים לסייבר' זאת הדרך להשאיר את המוחות הטובים ביותר כאן בישראל ולשמש כמודל הצלחה לתחומי עשייה נוספים כגון רפואה, כלכלה, חינוך ועוד".

באירוע ציין אמיר כי הוא מקדם הקמת פרויקט שמשלב את הלוחמים והלוחמות עם כישורי המנהיגות והניהול שלהם להובלת צוותים ועובדים באופן שאינו מצריך ידע בסייבר, ועדיין משלב אותם בסביבת העבודה עם תנאי השכר המקובלים בהייטק.

בנוסף, במידה ולוחמים מסוימים יבחרו להעמיק לתחום הסייבר, אז כמו שאמר הרצל, "אם תרצו אין זו אגדה". אמיר עצמו עשה את המסלול מלוחם בצבא ליזם מוביל בתחום הסייבר ואף קידם מיזמים שונים בעבר בנושא תעסוקה להייטק, כולל אוכלוסיות שונות, ביניהם גם אוכלוסיות ללא רקע טכנולוגי כגון חרדים גברים ונשים אשר עובדים כיום בתעשיית ההייטק.

אמיר הסביר: ״בכדי לראות את הקשר בין ציונות ליזמות אפשר להקביל את המרכיבים הבאים לסטארטאפ מצליח, הרצל היה היזם ובן גוריון המנכ"ל, את האופרציה ניהלו האצ״ל והפלמ״ח ומוצר הדגל שלהם הוא צה״ל. הדבק שמאחד אותנו זה אהבת ישראל והאקזיט היא מדינת ישראל, לכן כל יזם גם בהייטק ממשיך במנהיגות שלו את ה- DNA של הציונות מחזון למעשים ותוצאות״. 

אמיר הוסיף וציין כי "יוזמה היא דבר מבורך ולא משנה אם זה בסייבר, רפואה, חינוך, כלכלה או כל תחום אחר. צריך ליזום להאמין ותמיד לשפר, מגיעים אלינו מהעולם ללמוד איך אנחנו עושים את זה, בביטחון, בחקלאות, ברפואה, בהייטק ובסטארטאפים". 

"הדבר החשוב שאנו צריכים לשמר ולמנוע זה את בריחת המוחות של האנשים הכי מוכשרים שיש וכל זאת בגלל תנאי שכר טובים יותר בחו"ל. אני רואה בזאת שליחות אישית להמשיך את החזון הציוני ולפעול להבאת הטובים ביותר לישראל ולחזק את המשאב הכי יקר לנו - לא ההייטק ולא הסייבר, אלא האנשים, כי בסופו של דבר its all about people", סיכם.