(עדכון: 12:40)

פיגוע דקירה בתל אביב. צעיר בן 20 נפצע באורח אנוש מדקירה על הגשר של רחוב דרך ההגנה בתל אביב בסמוך לתחנת הרכבת. הוא פונה לבית החולים "תל השומר". הדוקר עצמו נעצר ע"י שוטרי תחנת שרת. מדובר בתושב שכם, בן 25, שוהה בלתי חוקי.

עפ"י החשד, צעיר שהיה בסביבות תחנת הרכבת ברחוב ההגנה בתל אביב הותקף על ידי צעיר שזינק לעברו כשהוא חמוש בסכין והחל לדקור אותו בפלג גופו העליון. עוברי אורח שחלפו במקום מיהרו לסייע לחייל והחלו להדוף את ההחשוד שהחל להימלט.

בשלב זה הגיעו לאיזור כוחות גדולים של יס"מ ממחוז תל אביב, האחרים סימנו לשוטרים את מקום הימלטותו של הדוקר, שטיפס לעבר חדר מדרגות באחד הבניינים הסמוכים. שוטרי יס"מ כיתרו את הבניין, עלו פנימה וביצעו את מעצרו של החשוד ברחוב לבנדה.

הדוקר נפצע גם הוא במהלך הדקירה בהימלטות שלו באורח קל. לאחר שעה של חקירה וקבלת טיפול והוא עדיין נמצא בזירה. הדוקר, בן 18, הוא תושב אזור שכם. כוחות גדולים של משטרה נמצאים בזירה כשמסביב אזרחים רבים שהתגודדו ונותרו בבהלה באזור הרכבת באיזור. שני נפגעי חרדה פונו מהאיזור.

חובש בכיר במד"א משה עמיר שהגיע למקום מספר: "על הכביש סמוך לתחנת הרכבת ההגנה שכב צעיר כבן 20 כשהוא מחוסר הכרה, ללא דופק וללא נשימה, במקום הייתה המולה גדולה מאוד. הענקנו לפצוע טיפול רפואי וביצענו בו פעולות החייאה ובהמשך הוא פונה במצב אנוש תוך כדי פעולות החייאה לבי"ח תל השומר".

האירוע הזה מצטרף לשורה של ניסיונות לפגוע בחיילי צה"ל, כוחות הביטחון ואזרחים. כמו כן, במהלך היום והלילה ישנן הפרות הסדר ברחבי הארץ. בצפון, אוטובוס קו אגד 960 שנסע במחלף באקה נרגם באבנים וכמוהו גם אוטובוס אגד בקו 959 שנסע ליד מי עמי לכיוון צפון. בשני המקרים נגרם נזק לשמשות האוטובוס אולם לא נפגע איש.

במחוז חוף במשטרה סיימו חבלני מחוז חוף בדיקת חפץ שנתפס בשעות הערב סמוך לכפר פרדיס.
על פי ממצאי הבדיקה נמצא כי מדובר במטען צינור מאולתר שהכיל חומר נפץ. עדויות שנאספו בשטח מאששות כי המטען הושלך לעבר כוח שוטרים שהוצב במקום בשל מחאה של תושבים.

כזכור, רק בשבוע שעבר נהרגו שני בני אדם ושניים נפצעו באורח קשה בפיגוע דריסה בירושלים, כשרכב הנהוג על ידי תושב מזרח ירושלים שהגיע מאזור הגבעה הצרפתית, פגע במספר עוברי אורח בכביש 1 סמוך לתחנת הרכבת הקלה ברחוב שמעון הצדיק.