חוק בסימן שאלה: רה"מ בנימין נתניהו אמר  הבוקר (ראשון) לשרים בישיבת ראשי הקואליציה כי הוא מבקש לדחות את ההצבעה על חוק הסדרה מאחר והוא בודק עם השגריר בוושינגטון רון דרמר לגבי תיאום עם הממשל האמריקני. עם זאת יו"ר הבית היהודי סירב לדחות את ההצבעה ונכון לעכשיו החוק יעלה כמתוכנן.  

 

חוק ההסדרה היה אמור לעלות להצבעה אך נדחה בשל מאות הסתייגויות ודיון שנמשך שעות ארוכות בוועדה המיוחדת. לאחר שעברו על כל ההסתייגויות, אישרה  הוועדה המשותפת בשבוע שעבר את החוק לקראת הבאתו למליאה. שרי הליכוד כי נתניהו מעדיף לדחות את ההצבעה לאחר חזרתו, אך כאמור בנט סירב. היום הודיעו בנט ושרת המשפטים במהלך ביקור בעפרה כי יקדמו את החוק ויביאו אותו להצבעה כבר בימים הקרובים. 

 

בפתח ישיבת הממשלה אמר הבוקר נתניהו כי "במישור המדיני, הדגש שאני מתכוון לשים הוא על הצורך בהתייצבות משותפת נגד התוקפנות המתריסה של איראן, שמרימה ראש בימים האחרונים. צריך לעשות את זה באופן קבוע, אבל בייחוד לאור ההתרסות של איראן אל מול הסדר הבינלאומי". עוד  אמר נתניהו כי "אנחנו בפתחה של תקופה מדינית משמעותית עבור מדינת ישראל. אני אצא לבריטניה כדי להיפגש עם ראש ממשלת בריטניה, תרזה מיי, ושר החוץ של בריטניה, בוריס ג'ונסון. אני אדון עמם בהידוק הקשרים המדיניים, הביטחוניים, הכלכליים והטכנולוגיים בין בריטניה וישראל, כולל הידוק שיתוף הפעולה בתחום הסייבר."

 

כמו כן, הם ידונו בסכסוך עם הפלסטינים. לאחר שיחתו עם מיי הוא צפוי לפגוש גם את שר החוץ בוריס ג'ונסון.

 

 מדובר בפגישה ראשונה בין השניים מאז נכנסה מיי לתפקיד בחודש יולי האחרון, אז החליפה בתפקיד את דיוויד קמרון. גורמים מדיניים אומרים כי צפויה פגישה מתוחה, מאחר ובריטניה הייתה מי שהובילה את ההחלטה האחרונה נגד ישראל במועצת הבטחון של האום שמכריזה על ההתנחלויות כלא חוקיות. 

עם זאת, הוסיפו הגורמים המדיניים כי לאחר בחירתו של טראמפ שינתה בריטניה את גישתה וביקרה בפומבי את מועצת שרי החוץ של האיחוד האירופי, שאימצה את הודעת הסיכום של ועידת השלום בפריז, ולפיה הפתרון לסכסוך הוא רק שתי מדינות לשני עמים.

 

דובר מטעמה של מיי גם מתח ביקורת על ג'ון קרי שאמר שממשלת ישראל היא הימנית ביותר אי-פעם. "אנחנו לא סבורים שיאה לתקוף את הרכבה של ממשלה דמוקרטית של בעלת ברית. הממשלה מאמינה כי המשא ומתן יצליח רק אם הוא יתקיים בין שני הצדדים בתמיכת הקהילה הבינלאומית", אמר דוברה.