חבר הכנסת משה גפני (יהדות התורה) מרוצה מאישור הכנסת את חוק המרכולים, וגם לא מתרגש מכך ששר הפנים אריה דרעי אמר כי לא יאכוף את החוק. על פי דברים שאמר חבר הכנסת, והגיעו לידי אתר כיכר השבת, מאות הפקחים הקיימים במשרד הפנים ומטפלים במסתננים יאכפו גם את חוק המרכולים. 

גפני ביקש מהנוכחים שלא להוציא את הדברים החוצה משום שזה "יכול לעשות נזק - פתאום יתלבשו על זה". לדבריו, "הנושא של האכיפה בתוך חודשיים נכנס למסלול, והמסלול הזה הוא חיוני וחיובי. אם זה יסתיים אנחנו לא רק שומרים על הסטטוס קוו אלא גם מתקדמים בנושא השבת. יגיע שר פנים חילוני והוא לא יוכל לאשר חוק עזר כדי לפתוח מרכולים בשבת בגלל שיש לו מגבלות הוא צריך להוכיח שיש בזה צורך. טכנית שר פנים חילוני לא יכול במחי קולמוס לבטל או לאשר את חוק העזר. דיברנו על העניין הזה עם המשפטנים ואני מקווה שזה אכן יעמוד בזה. אני לא רוצה שיבוא שר פנים חילוני וישנה את החוק". 
גפני גם דיבר על כך שהקיצוץ המתוכנן בתקציב בוטל בכל מה שקשור לחרדים בוטל. "התקשר אליי ראש הממשלה בעשרה לשתיים בלילה ביום חמישי ואומר לי 'הרב גפני אני מבקש לעזור לנו להעביר את התקציב'. אמרתי לו, 'ראש הממשלה, מה אתה רוצה, שאני אסכים לקצץ בבתי הספר שלנו, בסמינרים?' והוא אמר 'אז מה אתה מציע?' 'אמרתי 'אני מציע שתחזירו את הקיצוץ חזרה עד השקל האחרון, אחרת זה לא יעבור' וכך היה, והתקציב עבר פה אחד שהתקציב של החרדים חוזר כולו". 
גפני גם התגאה בפתיחת מוסדות דת בכל הארץ: "אין היום מושב שאין בו בית כנסת. יש מקומות שיש שם מקוואות ושלא דרכה שם מעולם רגל של אדם חרדי. אנחנו נמצאים במקומות שיש לנו בתי ספר שלנו במקומות שלא ידענו שאנחנו יכולים להיכנס לשם. זה בקדימה ונהריה, עם 400 ו-450 תלמידים ותלמידות שאין להם שום דבר ולא היה להם בעבר שום קשר עם הציבור החרדי".