סגן השר יעקב טסלר היה מעורב בהסכם השתקה של תלמיד של אביו, שטען שהותקף מינית על ידו בשיטתיות, כך פורסם הבוקר (חמישי) בעיתון הארץ. התלמיד תיאר מסכת של התעללות מינית מצד הרב אפרים טסלר בישיבת "דמשק אליעזר" שבירושלים, ולאחרונה פנה למשטרה בנושא.  המעשים הללו בוצעו לכאורה כשהיה בן 14 עד 16, וכיום הוא בשנות ה-20 המאוחרות לחייו.

התלמיד, שהזדהה בשם הבדוי אריה, סיפר: "הוא היה יכול להסתובב בבוקר בבית מדרש ולהגיד לי 'תעלה' או אחרי הצהריים לבקש שאעיר אותו כי היה ישן במיטה במשרד. הוא היה מתפשט, הייתי גורם לו לשפוך זרע ומיד אחר כך היינו הולכים ללמוד הלכה יומית". הוא טען כי סגן השר מעורב בפרשה, ומנצל את כוחו כדי למנוע ממנו שיקום. בין היתר, ציין אירוע שקרה לפני כשנתיים - כאשר פנה לאדמו"ר וביקש סיוע בעבודה. תחילה, האדמו"ר הנחה בכיר אחר בחסידות לסייע לו, אך לדבריו - כעבור זמן קצר קיבל תשובה שלילית, ונאמר לו כי סגן השר מעורב בכך.

"הרגשתי שגם היום אחרי כל מה שעברנו הוא ממשיך לשים לי רגליים. הבנתי שהוא לא מבין כמה אבא שלו פגע בי, בשבילם הייתי משהו שלא קיים", אמר, תוך הבעת תקווה כי טסלר האב יועמד לדין ושייפט - בעקבות חקירת משטרה מחודשת. לדבריו, פנייתו לתקשורת התרחשה בלית ברירה והוא אינו מעוניין בפיצוי כספי נוסף - אלא בסליחתו של טסלר, ובכך שהקהילה החרדית תכיר את "פרצופו האמיתי".

הוא הוסיף: "אני יודע שיש עוד כמוני שנפגעו ממנו, אני לא היחיד. כלפי חוץ הוא הולך כצדיק, אך בפנים מדובר במנוול שלא היה לו אפילו האומץ להסתכל לי בעיניים עד היום, ולהשפיל את מבטו. (אני רוצה) שהוא ירגיש פחד ובושה, לא אני. בפנים אני ריק, אין בי כלום מהרוחניות שהייתה בי. הוא הרס לי את החיים והבן שלו, ח"כ יעקב טסלר, עזר לו להשתיק את הפרשה. הרגשתי שהייתי חלק מדיל, אותו הם הרימו ואותי הם השתיקו. בכל פעם שאני רואה תמונה שלו בעיתון אני קורע אותה".

מארגון "מגן" המלווה את אריה נמסר: "מדובר בתלונה מזעזעת ומחרידה ואנו קוראים לרשויות לחקור את הטענות עד למיצוי ובהתאם להגיש כתב אישום חמור בעניין. ההשתקה המזעזעת שחווה הנפגע אינה מפתיעה, אך היא מעציבה ופוגעת בכל פעם מחדש. הסתרה וטיוח הם המתכון הבטוח להפקרת הנפגעים והקהילה כולה ולהגנה על הפוגעים. אנו בטוחים ומאמינים שהקהילה רוצה להישאר מוגנת ובטוחה לכולם, ולכן נמשיך להילחם בעוצמה נגד קשר השתיקה. אנו עומדים לצד המתלונן האמיץ וקוראים לנפגעים נוספים לאזור אומץ ולפנות לעזרה".

הרב אפרים טסלר לא הגיב לכתבה.

מלשכת סגן השר יעקב טסלר נמסר בתגובה כי "הניסיון לגרור ולשרבב את סגן השר לאירועים המתוארים בכתבה הוא נבזי ומשולל כל יסוד עובדתי. סגן השר לא היה מעורב מעולם במי מהאירועים המתוארים ולא לקח חלק בהסדר כזה או אחר ככל שהיה כזה, לטענתכם. בפרסומכם הקודם גרמתם צער ועוולת לשון הרע נגד סגן השר, פגעתם בשמו הטוב באופן בלתי הפיך תוך ייחוס לו מעשים שלא היו ולא נבראו. אנו תקווה שלא תעמיקו את הנזק המיותר שלא לצורך שגרמתם לסגן השר בייחוס פעולות שהוא כלל לא היה מעורב בהן".