בצל ההודעות מצד שני הצדדים על התקדמות בהשגת הסכם בשיחות הגרעין בלוזאן, שוויץ, מתברר כי ישנם דיווחים סותרים על כך שישנה פריצת דרך.כלי תקשורת רבים ברחבי העולם דיווחו בשעות אחר הצהריים כי ההסכם כבר בנוי ועומד על סף חתימה, בעוד שדווקא סוכנות הידיעות רויטרס מדווחת כי איראן מצד אחד ויתר המדינות המשתתפות באירוע הציגו בשעות האחרונות פשרות מרוככות כדי לנסות ולפתור את הבעיה העיקרית בשיחות ונקודות הליבה. הגורמים ברויטרס, כמו בעיתון לה פיגארו הצרפתי, מדווחים כי עדיין לא הושג הסכם.

בישראל מתייחסים בחשש גדול למצב הנוכחי בשיחות. שר הביטחון, משה (בוגי) יעלון, אמר היום (ראשון) כי "בשווייץ עלול להיחתם הסכם רע מאוד עם איראן, מדינה עם משטר קיצוני וחסר מעצורים שהצליח להערים על העולם המערבי. איראן מפעילה טרור חתרני ורצחני ומעורבת לרעה בכל סכסוך במזרח התיכון, ולהפוך אותה למדינת סף גרעינית כפי שיקרה לאחר חתימת ההסכם – עלול להיות לא פחות מטרגדיה למשטרים המתונים במזרח התיכון, ולעולם המערבי כולו.

"רק בימים אלו איראן מעורבת, לרעה כמובן, בלחימה בתימן ואחראית להפלתו של משטר פרו-מערבי. במקום להעניש אותה על כך, איראן מקבלת פרס. במקום להציב למשטר בטהרן אולטימאטום חסר פשרות בנוגע להפסקת תמיכתו בטרור – מעיראק דרך סוריה ולבנון, עבור לזירה הפלסטינית וכלה במזרח הרחוק, אירופה, אפריקה ויבשת אמריקה - המערב מכניס את איראן בדלת הראשית של משפחת העמים".


"לא צריך להיות איש מודיעין כדי לדעת שאיראן משקרת בלי למצמץ, והיא כיום הסכנה הגדולה ביותר על יציבות המזרח התיכון והעולם כולו. התיאבון האיראני לייצא את המהפכה באמצעות טרור רק יגבר עתה, ועם הגושפנקא שיקבל כמדינה לגיטימית שרחוקה מרחק נגיעה מהיותה גרעינית – הסכנה למערב ולבנות הברית שלו במזרח התיכון תהיה עצומה".