בעיתון "הסאן" נכתב כי היחסים בין פול פוגבה לז'וזה מוריניו לא השתפרו למרות התצוגה הטובה של הצרפתי בניצחון 1:2 על לסטר סיטי. לפי הדיווח של הכתב ניל קסטיס שמסקר את יונייטד מזה שנים, מוריניו ביקש מהקשר להפסיק את הביקורות נגדו בתקשורת והוסיף עקיצה: "אם אתה רוצה לעזוב תבקש שוב להיכנס לרשימת ההעברות". השניים נמצאים לפי הידיעה על סף פיצוץ כאשר פוגבה אמר למנג'ר: "אם אתה רוצה לדבר איתי שוב באופן רשמי תעשה את זה דרך הסוכן שלי מינו ראיולה".

חילופי הדברים קרו באימון אמצע השבוע אחרי הניצחון על לסטר במחזור הראשון בליגה ובו דווקא היה נראה שיש שיפור בין הצדדים, אחרי שפוגבה קיבל את סרט הקפטן, זכה לבעוט את הפנדל שהוענק ומוריניו כינה את היכולת של פוגבה: "מפלצת. היכולת שלו הייתה פנטסטית". 48 שעות לאחר המשחק הפורטוגלי כבר קרא בתקשורת שהקשר אמר: "יש דברים שאני יכול להגיד ויש דברים שאני לא יכול מכיוון שאספוג עונש". מסיבה זו מוריניו יצא נגד פוגבה באימון אמצע השבוע. 
בעונה שעברה החל הנתק ביניהם בגלל שמוריניו הוריד את פוגבה לספסל וטען שהוא לא טוב מספיק כדי לפתוח בהרכב, ואחרי הזכייה של פוגבה ונבחרת צרפת בגביע העולמי טען מוריניו: "אני מקווה שפוגבה מבין עכשיו למה הוא היה טוב במונדיאל ולא טוב אצלנו". הדברים הכעיסו את הקשר הצרפתי. 

דייב קיד כתב טור ל"סאן" בו הדגיש: "נראה שהעימות מוריניו נגד פוגבה לא יסתיים עוד הרבה זמן, אבל זאת מלחמה שבה לא יהיו בה מנצחים. פוגבה רוצה לעזוב לברצלונה, אבל הנהלת יונייטד יודעת שיש לה נכס על המגרש וגם נכס מסחרי והיא לא מוכנה לוותר עליו. מוריניו יודע שעוד מעט יביאו לו מעל הראש מנהל ספורטיבי והוא מרגיש לא מוערך בקבוצה".