דוד הירשפלד חמוש בבקבוק וויסקי יוצא למסע אלכוהולי ברחבי הארץ ומסמן את האנשים שהפכו לאושיות לילה, והפעם: ראובן נחום…

'מעיין הבירה' הוא ככל הנראה המקום שכולנו רוצים להיות בו. לפחות פעם בשבוע, אם לא יותר. אני לא יכול לומר שאני מוותיקי הבליינים במקום, או שביליתי כאן הרבה, אבל לאורך השנים בהן אני פועל בעולם המסעדות והברים שמעתי את השם 'מעיין הבירה' לפחות פעם אחת בשבוע - אם ב'בארוד' או 'במנזר' או אפילו אצלי על הבר ב'שישקו' - 'מעיין הבירה' תמיד היה שם דבר לאיכות, מקצוענות ובעיקר לראשוניות.

"בתל-אביב פותחים מקומות בלי הפסקה, אבל בגדול - הכל בעצם נשאר אותו דבר..." (צלם: דוד הירשפלד)"בתל-אביב פותחים מקומות בלי הפסקה, אבל בגדול - הכל בעצם נשאר אותו דבר..." (צלם: דוד הירשפלד)
"בתל-אביב אנשים פותחים מקומות חדשים בלי הפסקה, אבל בגדול - הכל נשאר אותו דבר..." (צלם: דוד הירשפלד) אם הייתי צריך לתעד איפה הכל התחיל, אז התפר הוא בין חיפה לירושלים. כלומר, בין ה'פינק' ל'מעיין הבירה'. ב'פינק' לצערי לא יצא לי באמת לשהות. ראובן נחום הוא היורש, המתפעל והבעלים של מעיין הבירה. המיתוס מספר על ילד שכבר מגיל עשר היה חוזר מבית-הספר ישר למסעדה של אבא שלו ומתחיל לעבוד. על אדם שעם השנים גדל יחד עם הבר. בעולם אידיאלי ההמון יתמוך באלו המנסים לקיים משפחה ולהתפרנס בכבוד, כל עוד הם תורמים לתרבות ומעניקים עוד דבר או חצי דבר לאחר. נכון, זה עדיין רחוק מלהיות ככה, אבל מעיין הבירה הוא מקום מיתולוגי שכל-כך מוכר בחוויה שהוא מספק, עד שגוף כמו מועצת העיר תומכת בו וסוגרת רחוב בשבילו. עולם שבו ראש העיר בעצמו מגיע כאחד האדם לשתות ולאכול עם אנשיו. מעיין הבירה הוא עדות חיה להיסטוריה, הוא מקום שעדיין מתהווה עם התבגרות בעליו ועל-ידי דור ההמשך, והוא מקום שכנראה שיקבור את כולנו.   האם היה רגע בעבר שבו חשבת לא להיכנס לתחום המזון והמשקאות?"לרגע אחד לא. אבל גם לא חשבתי להיכנס. פשוט גדלתי לתוך זה. זה חלק בלתי נפרד ממני ואני לא רואה משהו אחר. גם הילדים שלי. לא ביקשתי מהם להיכנס לזה. הם גדלו לתוך זה והם חלק".עם השנים איך אתה רואה את ההתפתחות של חיפה מבחינה קולינארית?"תראה, אני לא יכול לומר שאני רואה התפתחות עכשיו. אני רואה שיפוצים. פתחו קצת מקומות. אני יכול לומר שאני רואה עתיד בעוד עשר שנים כשיזיזו את הנמל טיפה ימינה ויהיה כאן דאון-טאון אמיתי של עיר נמל כמו באירופה".לאן נראה לך שהתחום הזה מתקדם בחיפה ביחס לתל-אביב למשל?"תראה, בתל-אביב אנשים פותחים מקומות חדשים בלי הפסקה, בעיקר בגלל שיש שם הרגשה של עיר כזאת. אבל בגדול - הכל בעצם נשאר אותו דבר".איך משפיע המצב הביטחוני בעיר התחתית של חיפה על העסקים?"בהתחלה היו אנשים שהחרימו עסקים של ערבים, אבל כל זה נעלם די מהר".חשבת פעם להתרחב ולפתוח עוד סניף?"אף פעם לא. אם יש לי מקום שהוא מספיק בשביל פרנסה לי ולמשפחה שלי ולעובדים שלי, אני לא חושב על עוד מקום. זה מספיק לי".אם היית יכול היית מעתיק את מעיין הבירה לעוד מקום?"בחיים לא. רק בחיפה".לאן אתה יוצא כשאתה רוצה לשתות?"אני לא כל-כך יוצא לשתות. בסופי שבוע אנחנו נוסעים לגליל לפעמים. אני מאוד אוהב את האזור, אבל לא משהו ספציפי".איזה בר היית מקים לתחייה?"ה-120. זה היה המועדון כשגדלתי. לשם כולם היו הולכים להיות שמחים".למי היית נותן את הבקבוק הזה?"ליוסק'ה מ'העוגן'".מה לא היית שותה בחיים?"אני לא אוהב אניס בכלל".מהו בעיניך המשקה המושלם?"בירה".