אם כבר חייבים להוריד בארוחה אחת ארבע כוסות, אז למה לא לעשות את זה כמו שצריך. יוסי בוזנח מפתיע עם כמה המלצות לא שגרתיות לחג. והפעם: 4 כוסות של מיובאים כשרים...

פסחפסח
הצעות שיעזרו לכם לעבור את החג בשלום ולהישאר חלק מהמשפחה. לפחות עד החג הבא… (צילומים: יח"צ)

כן זה פסח, חג היין הישראלי, אבל התחילו לייבא לכאן המון יין מיובא כשר, חלקו מעולה ומתחרה באיכותו במותג המקורי הלא כשר. וחוץ מזה, למי לא בא להרגיש לרגע בפריז או ברומא? אז השנה נפנק את המשפחה ביינות שרק מלקרוא את התווית נרגיש בחו"ל, נעצום את העיניים ונזכר בפסח שעבר כשברחנו לכולם ועשינו פסח בברצלונה.

CHAMPAGNE DRAPPIER CARTE D'ORCHAMPAGNE DRAPPIER CARTE D'OR
כוס ראשונה
CHAMPAGNE DRAPPIER CARTE D'OR

לכוס הראשונה לכו על שמפניה דרפייה כשרה, כי אם חגיגה אז עד הסוף. שמפניה איכותית ומעולה, היין הכי חגיגי שאפשר לפתוח אתו את החג. מישל דרפייה, הבעלים של היקב, הודה בפגישה האחרונה שלנו שגם הוא מתקשה לפעמים להבדיל בין השמפניה הכשרה לזו הרגילה. יבואן: צור עולם של יין.

מחיר: 240 ₪

Hagafen, Sauvignon Blanc 2017Hagafen, Sauvignon Blanc 2017
כוס שנייה
Hagafen, Sauvignon Blanc 2017

כפי הנראה הלבן המבושל הכי מוצלח בעולם. יין נפלא באיכותו ורעננותו, פריך, אלגנטי ומחייה נפשות. שילוב נעים בין פרי הדר לטרופיות של קוקוס. יבואן: צור עולם של יין.

מחיר: 120 ₪

Capcanes, peraj ha'abib 2015Capcanes, peraj ha'abib 2015
כוס שלישית
Capcanes, peraj ha'abib 2015

פרח האביב של 'קפסנייס', כי אין יין יותר מתאים ממנו לפסח. זהו היין האדום הכשר שהוביל את מהפיכת היין של יקב 'קפסנייס' והיה יין הדגל וחלוץ יינות האיכות של היקב בכל מסעדות היוקרה בהן הם נמכרו. יין רך, מלא עוצמה ועם זאת עגלגל ובעל מרקם קטיפתי וסיומת אדירה. יבואן: הגפן.

מחיר: 190 ₪

קובננט קליפורניה, לנדסמן, פינו נואר 2015קובננט קליפורניה, לנדסמן, פינו נואר 2015
כוס רביעית
קובננט קליפורניה, לנדסמן, פינו נואר 2015

תווית נפלאה שמשתמשת בתחכום באותיות עבריות לצורך כתיבת המילה, והיין עצמו מרשים ומלא הדר, פרחוני ובעל נימים רבים של מורכבות. פינו נואר שלא יבייש גם בשולחן של מטיבי יין. יבואן: קובננט ישראל.

מחיר: 190 ₪