חדשות מתפרצות

150 עובדי קבלן נקלטו להעסקה ישירה בבי"ח ברזילי באשקלון

150 עובדי קבלן המועסקים בתחום הניקיון בבית החולים ברזילי נקלטו היוםלהעסקה ישירה כעובדי מדינה, בטקס מיוחד שנערך בבית החולים באשקלון במעמד יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן, שר האוצר משה כחלון, שר הבריאות יעקב ליצמן ומנהל בית החולים ד"ר חזי לוי.

שר האוצר ויו"ר מפלגת כולנו משה כחלון, ציין במהלך נאומו בטקס כי: "לא מתקבל על הדעת שבמדינת ישראל בשנת 2016 יהיו עובדים ששווים ועובדים שווים פחות. למדינת ישראל יש כלכלה מספיק חזקה בכדי לקלוט אלפי עובדי קבלן ויותר מזה. בתור שר האוצר של מדינת ישראל אני אומר לכם שלא נפגעו מזה תקציב המדינה ולא היציבות הכלכלית של המשק, כנראה שלהיפך. זה המהלך הנכון, המוסרי והערכי ביותר ואנחנו נמשיך בו בכל הכח".

יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן, אמר: "בכל מעמד כזה שאנו קולטים עוד ועוד עובדים להעסקה ישירה, אני מרגיש כי מדובר ביום חג ובהגשמה אמיתית של ערכים חברתיים – ערכים שכולנו גדלנו עליהם. זאת לא רק חגיגה של שוויון וצמצום פערים, זאת הזדמנות חשובה להעניק לעובדים את הכבוד האנושי שמגיע להם. עובדת ניקיון בבית חולים שמקבלת תג של עובדת מדינה היא עובדת מחויבת וזקופה יותר ומי שמרוויח מכך היא החברה הישראלית כולה. אני רוצה להודות לשותף שלי לתכנית לצמצום תופעת עובדי הקבלן – שר האוצר משה כחלון, תודה מיוחדת לשר הבריאות יעקב ליצמן שנרתם להוביל את השינוי במערכת הבריאות ולכל השותפים ליישום התכנית אשר מניעים את גלגלי המהפיכה החברתית".

יובל בגנו 13/11/2016 17:18
שתפו:
עוד מבזקים