מאז אתמול ובמהלך שבוע שלם, מארחת מוטורולה את נציגי שבעה מרכזי מחקר ופיתוח של חברות רב לאומיות מובילות בעולם – מייקרוסופט, מארוול, דויטשה טלקום, סיטי בנק, קודאק, GE ומוטורולה. במשך שבוע ישתפו פעולה ויבצעו ביחד פיתוח מוצרים, זאת כחלק מה- Weekathon, שמתקיים זו השנה השלישית בישראל. 


מדובר על יוזמה של פורום מרכזי הפיתוח של החברות רב לאומיות באיגוד התעשיות המתקדמות IATI - ארגון הגג של תעשיית ההיי-טק בישראל.

במהלך שבוע זה, מתכנסים מפתחים ומהנדסים מהחברות השונות לשבוע פיתוח מרתוני, מתוך מטרה  לעבוד בצוותים משותפים ולפתח רעיונות חדשניים העשויים גם להוביל לשיתוף פעולה עתידי ביניהם. 


כל מרכז פיתוח שלח 3-5 מתכנתים בכירים, מטובי המוחות בתעשייה, אשר מנותקים לגמרי ממהלך שבוע העבודה הרגיל שלהם ועובדים בקבוצות על הרעיונות למוצרים השונים. בתום שבוע העבודה, יציגו הקבוצות את הפיתוחים שלהן באירוע חגיגי בהשתתפות ראשי החברות ונציגים של החברות הרב לאומיות מחו"ל. 

בין הפיתוחים, מסוק ללא טייס אשר יסייע למרדפים של כוחות הביטחון ואשר יודע להיצמד למטרה ולאתר את מיקומה בכל רגע נתון.


עוד בין הרעיונות נמצאת אפליקציית מובייל המזהה קרבה המציגה את פרטי המטוס ובכך ניתן לתת תמונה של מצב השמיים וכך למנוע התנגשויות מטוסים. מערכת גל ירוק לרכבי חירום המיועדת להתקנה על אמבלונסים וניידות, תסתנכרן לרמזורים ותאפשר תנועה רציפה לרכבי חירום, מעקב און ליין מהסלולרי לניטור נתוני תפקודים מהותיים אצל חולי  ALS ועוד.


ארז צור, מנכ"לEMC ויורם יעקבי, מנכ"ל מרכז הפיתוח של מיקרוסופט, המשמשים יו"רים משותפים של פורום החברות הרב לאומיות של IATI: "בישראל קיים מצבור נדיר של מעל ל -250 מרכזי פיתוח רב לאומיים, שמרכזים כאן חדשנות ויכולות ברמות הגבוהות ביותר.  אנו מאמינים כי קיום של שיתוף פעולה שכזה בין המרכזים יכול להוציא מישראל את הבשורות הבאות בתחום הטכנולוגיה .