תמונות של חרדים קיצוניים מוחקים את דמויות הנשים המודפסות על השטרות החדשים של בנק ישראל עוררו סערה ברשת. כתב כיכר השבת, ישראל כהן, התייחס היום (שלישי) ב-103FM לתמונות וטען: "זה מדהים איך אפשר לעשות ספין על חרדים כל כך מהר באמצעות הרשת. בשכונות מאה שערים בכלל משתמשים בדולרים, מרבית הציבור החרדי ישתמש בשטרות האלו בכל מקרה". לדבריו, "ישנה טענה בסיסית של ציבור החרדים שהיה רוצה שישימו יותר דמויות חרדיות על השטרות אך לא צריך להוציא דברים מפרופורציה. לא צריך להשליך את התופעה על ציבור שלם בגלל מיעוט קיצוני". על הסערה סביב הזמר יונתן רזאל אמר: "סוף סוף הגיע אדם חרדי ולקח על עצמו את האחריות על צניעות האישה וגם זה לא מוצא חן בעיני התקשורת והציבור החילוני, מה היה עליו לעשות? לקום מההופעה באמצע ולצאת? זה אמנם לא מצטלם טוב אך זו האפשרות שהייתה לו להתמודד עם המצב הזה".

לשיחה הצטרף הפובליציסט יאיר גרבוז שהתייחס לדברים וטען: "פעם כתבתי שבכל מדינה ניתן למצוא שרידים מימי הביניים, במדינת ישראל השרידים הם האנשים. אנחנו עם הספר, מונצחים על השטר הזה אנשי ספר כמו לאה גולדברג ורחל. אני מסכים שכדאי בעתיד להנציח גם אנשים מתרבות המזרח ולהדפיס שטרות של רבנים גדולים וחשובים אך תאר לך מה היה קורה אילו חילונים היו מחרימים שטר עם הרב עובדיה יוסף?"
עוד הוסיף: "אני שואל את עצמי פעמים רבות כיצד הייתי מגיב אילו הייתי דתי או ימני. יש לי את כל הכבוד לאדם מאמין ואני לא יוצא כנגד אמונה אלא נגד הקרקס, זו לא המסורת. טוענים שאנחנו בשמאל שכחנו מה זה להיות יהודים. יהודים כאלה אני הייתי רוצה לשכוח".
עריכה: איתמר זיגלמן