אפל הודיעה הערב (חמישי) כי אירוע ההכרזה הבא יתקיים ב-12 בספטמבר בהיכל על שם סטיב ג'ובס בקמפוס של החברה בקופרטינו. על פי ההערכות, החברה צפויה להשיק שלושה מכשירי אייפון חדשים, בהם דגם לואו קוסט, גרסה חדשה לשעון החכם וגרסאות עדכניות למחשבי המק המוכרים.

הדבר מאשר דיווח גרמני מהשבוע שעבר, שטען כי זהו התאריך שבו יתקיים האירוע. כמו כן, מדובר ביום רביעי בשבוע השני בספטמבר - מועד מועדף על ענקית הטכנולוגיה להכרזה על מכשירים חדשים. לדברי רבים השנה הזו מוגדרת שנת ה-S, מה שאומר שהדגמים שיושקו ככל הנראה יהיו דגמים משופרים ולא דור חדש של מכשיר.על פי השמועות ברשתות החברתיות, מסתמן כי שלושת דגמי האייפונים החדשים שיוכרזו, בהם גרסה משודרת לאייפון איקס, יצוידו במסכים בגדלים: 5.8 אינץ', 6.1 אינץ' ו-6.5 אינץ' (גודלו של הנוט 9 של סמסונג שהוכרז מוקדם יותר החודש). שמועה נוספת שנפוצה בשבוע האחרון היא אודות אביזר מפתיע שיצטרף למכשירים החדשים. עם זאת, סביר מאוד להניח שבמידה וסטיב ג'ובס היה בחיים, הוא לא היה מאשר אותו.

דיווח אשר מצטט אנליסטים סינים טוען כי הדור הבא של המכשירים יצויד בעט סטילוס, דבר אשר מוכר כיום בעיקר מהפאבלט של המתחרה הדרום קוריאנית, שאף ייצרה את המסכים של האייפון איקס. עם זאת, חשוב להדגיש כי ניתן להשתמש באייפון עם עטי סטילוס של חברות אחרות.
סטיב ג'ובס מציג את האייפון הראשון. צילום: רויטרס


כזכור, ג'ובס המנוח התנגד לשילוב סטילוס במכשירים, וטען לדברי מקורבים כי הם "לא אינטואיטיבים". בנוסף, באירוע ההכרזה של המכשיר הראשון בשנת 2017 הוא אמר: "מי רוצה סטילוס? במילא מאבדים אותם וזה מבאס. מי משתמש בהם? אף אחד לא רוצה להשתמש בהם אז בואו לא ניתן אותם". בביוגרפיה שלו אף נכתב כי הוא אמר: "אלוהים נתן לנו 10 סטילוסים" והתכוון לאצבעות הידיים.