אונה
דרמת מסתורין. בחורה צעירה מגיעה למשרדו של בחור מבוגר ממנה כדי לדרוש תשובות על הקשר המיני ביניהם כשהייתה ילדה, ומאיימת על חייו החדשים.

בימוי: בנדיקט אנדרוז. שחקנים: רוני מארה, בן מנדלסון, ריז אחמד, טארה פיצ'רלד, נטשה ליטל. אנגליה־ארצות הברית, 2016. 94 דקות.

למה כן: הסרט המסתורי הותר להפצה בתחילה רק ביוון וסינגפור וזה מסקרן אש.

במחשבה שניה: סגירת חשבונות עם אדם מתעלל ..קצת כבד לאוגוסט

שורה תחתונה: קונטרה נפלאה ל"חיזור גורלי" שנותנת נוק אאוט לכל שונאי הנשים ומציגה לגבר המניאק באשר הוא מראה עם דג משתין בתוכה, שיראה מאיפה זה בדיוק קורה.
תוצרת אמריקה
דרמת ריגול. טייס בלתי שגרתי של חברת תעופה אזרחית מקבל הצעה לעבוד עבור הממשלה האמריקאית כסוכן CIA סמוי, להתחזות לסוחר סמים בקרטל, לרכוש את אמונם ולהפילם. הכל משתנה כשהוא מגלה את טעמו של הכסף.
בימוי: דאג לימן. שחקנים: טום קרוז, דונל גליסון. ארצות הברית, 2017. 115 דקות.

למה כן: טום קרוז בשיא הדושבגיות

במחשבה שניה: עלול להיות מענג מדי

שורה תחתונה: סיפור אמיתי על אדם חסר מצפון שכולנו היינו רוצים להיות


מעל החוק
דרמת קארמה. כלכלן מצליח נקלע לתאונת דרכים קטלנית, ומוצא את עצמו בכלא. כדי לשרוד, הוא נאלץ להצטרף לכנופיה שתגן עליו ולבצע פשעים בתוך הכלא. אחרי עשר שנים הוא יוצא לחופשי ומנסה לחזור למוטב, אך ראש הכנופיה לא מתכוון להניח לו.בימוי: ריק רומן וו. שחקנים: ניקולאי קוסטר־ולדאו, לייק בל, ג'ון ברנטל, בנג'מין בראט. ארצות הברית, 2017. 120 דקות.

למה כן: דרמת קארמה מהסוג של איזה כיף לצפות באיש מוצלח וסחי שמאבד הכל ונהיה חשוף ופגיע כאחד האדם.

במחשבה שניה: מאיים על הבכורה של "חומות של תקווה" בז'אנר סרטי בתי הכלא.

שורה תחתונה: "כתום זה השחור החדש" מעולם לא היה גברי כל כך.


סכנה מבפנים
דרמת רדיפה. אישה שנמצאת בהריון מתקדם, מנסה לשקם את חייה אחרי שבעלה נהרג בתאונת דרכים קטלנית שבה איבדה את שמיעתה.בימוי: מיגל אנחל ויואס. שחקנים: רייצ'ל ניקולס, לורה הרינג, אנדריאה טיוואדר, בן טמפל, גיליאן אפטר. ספרד, 2016. 88 דקות.

למה כן: סרט פארנויה בהפקה ספרדית שמעז להתכתב עם "תינוקה של רוזמרי" מאת רומן פולנסקי.

במחשבה שניה: "מבוסס על מקרים אמיתיים"- נשמע מפוקפק ושיווקי יתר.

שורה תחתונה: לא מומלץ לנשים בהריון.


פרנץ
דרמה פיוטית. בעיירה גרמנית קטנה, אישה מתאבלת על קברו של ארוסה שנהרג בצרפת במהלך מלחמת העולם הראשונה. כשהיא פוגשת צעיר צרפתי שמגיע להניח פרחים על הקבר, היא מגלה את סודות אהובה.
בימוי: פרנסואה אוזון. שחקנים: פייר ניניי, פאולה בר, ארנסט שטנצר, מארי גרובר, יוהאן פון בולוב, אנטון פון לוקה. צרפת־גרמניה, 2017. 113 דקות.

למה כן: פרנסואה אוזון שביים את "בריכת שחייה " המדהים ו"יפה וצעירה" הסוטה משהו, יודע להפנט.

במחשבה שניה: העובדה כי הסרט צולם בשחור לבן עם הבלחות צבע מעיד על יומרנות קלאסית שלא באה תמיד בטוב.

שורה תחתונה: אוזון הוא האלמודבר הצרפתי בכל הנוגע למותחני זהות שבמרכזן נשים ומיניות ועל כן – ללכת ללכת וגם ללכת.קדחת הצבעונים
דרמה תקופתית. במאה ה־17 באמסטרדם, ילדה יתומה נאלצת להינשא לסוחר עשיר ורב־עוצמה. אחרי שבעלה מזמין לשניהם דיוקן, היא מתחילה לנהל רומן לוהט עם הצייר.בימוי: ג'סטין צ'נדוויק. שחקנים: אליסיה ויקנדר, כריסטוף וולץ, ג'ודי דנץ'. ארצות הברית, 2016. 105 דקות.

למה כן: כריסטופר וולץ (זוכה האוסקר מ"ממזרים חסרי כבוד") שוב בתפקיד הרע

במחשבה שניה: דרמה תקופתית נוספת על אהבה. הצטיידו בשקיות הקאה.

שורה תחתונה: רלוונטי מאוד ללומדים על קדחת הצבעונים בהולנד לבגרות בהיסטוריה