"אני מחכה לקובי שיצא וישתחרר. אני באמת מאושר בשבילו ובשביל המשפחה שלו", אמר היום (שני) הזמר רון שובל ל"מעריב אונליין" לאחר שנשיא המדינה ראובן ריבלין הודיע כי החליט לאמץ את המלצתה של שרת המשפטים, איילת שקד ולהקל בעונשו של קובי פרץ, במסגרת המתווה המיוחד לשנת ה-70. "חשוב מאוד שיחזור לבמות, יחזור להופיע ולעשות טוב לאנשים דרך המוזיקה. אני רוצה להגיד תודה רבה לנשיא", הוסיף שובל.

לדעתך אדם אחר, לא מפורסם, היה זוכה לחנינה?
"אני לא נכנס לפינות שאני לא שייך אליהן. אני לא עורך דין ולא שופט, אני לא מבין בזה. אני מדבר כחבר, ואני רוצה שיהיה לו רק טוב".

שמרתם על קשר בזמן המאסר?
"כן, בוודאי, בזמנים שהוא יצא לביקורים ודיברנו לפעמים בטלפון. אני חבר שלו, חבר אמת, כמו אח. אני שמח מאוד בשבילו כחבר למקצוע, ואני מקווה שימשיך ויופיע ויחזור למוזיקה. אני מאחל לו בריאות, דף חדש, שיתעסק במה שהוא אוהב, ושיהיה לו נחת וטוב".

כזכור, על פי החלטת הנשיא תקוצר תקופת מאסרו, כך שיוכל לעמוד בפני ועדת השחרורים, שתשקול את שחרורו ברישיון, בחלוף מחצית מתקופת מאסרו בחודש יולי 2018. בהחלטת הנשיא נקבע כי ההקלה בעונש מותנית בתשלום הקנס שהוטל עליו על ידי בית המשפט.בחודש מאי אשתקד הורשע פרץ בחמישה מקרים של העלמת מס של מיליוני שקלים שקיבל בגין הופעותיו. בהעלמת מס בהיקף של 5.8 מיליון שקלים ובדיווחים כוזבים למס הכנסה בשנים 2009-2005. באותו משפט השופטת גזרה עליו שנתיים מאסר בפועל ו-175 אלף שקלים קנס בנוסף לשלוש שנות מאסר על תנאי. זאת מול בקשת המדינה להטיל עליו ארבע שנות מאסר.