הנה העובדות שאין עליהן מחלוקת, גם לא לשיטתו של יו"ר מפלגת העבודה אבי גבאי. כשנה לפני שייסד עם משה כחלון את כולנו, ניהל גבאי מו"מ ממושך עם ראשי חברת דלק אודות האפשרות שיעבוד אצלם וינהל עבורם את תחום הגז בחברות אבנר ודלק קידוחים, המחזיקות בזכויות בתמר ובלווייתן, מאגרי הגז הגדולים שלאורך חופי ישראל. המגעים נמשכו כחודש וחצי, ובסופו של דבר לא עלו יפה.לדבריו של גבאי, בפגישה האחרונה הגיעו הצדדים אף לדיון על שכרו המיועד ועל אופציות שיקבל אם ימונה לתפקיד. גבאי, שעם כניסתו לפוליטיקה נלחם בחברות הגז ובמתווה הגז, והטיח האשמות בדבר שחיתות, מתן שוחד לפקידים ולפוליטיקאים, וסיכון חייהם של אזרחי ישראל - לא טרח לדווח לאיש עד היום על המגעים שניהל. לא לציבור, לא לחברי הממשלה, ולא ליועץ המשפטי לממשלה. הוא גם לא הזכיר את הנושא בהסדר ניגוד העניינים שחתם עליו עם כניסתו למשרד לאיכות הסביבה, משרד שיש לו נגיעה שוטפת, בין השאר, גם לענייני הגז.  הטור המלא מפורסם ב"מעריב סופהשבוע"

אבי גבאי הגיב לחשיפה בפוסט שפרסם בפייסבוק, בו טען כי כבר סיפר על ההצעה שקיבל בעבר. "לפני שהצטרפתי לפוליטיקה קיבלתי מיצחק תשובה הצעה לנהל את חברת קידוחי הגז שלו. זו היתה הצעה עם הרבה כסף. החלטתי לסרב, והעדפתי להצטרף למערכת הציבורית. על ההצעה הזו סיפרתי לא פעם לאנשים ששוחחו איתי. לפני שנתיים וחצי, היא פורסמה בכתבה במגזין 'ליברל' מאת רונית ורדי. הכתבה מצורפת בתגובה הראשונה. בחיפוש פשוט בגוגל כל אחד יכול למצוא את הכתבה"."לפני שנתיים דיברתי על ההצעה עם אילנה דיין בראיון שעשתה איתי ב'עובדה'. מערכת עובדה, שידעה שהסיפור כבר פורסם, החליטה שלא לכלול את הסיפור בראיון איתי. שיקולי עריכה. אתמול, אחרי שהבנתי שמישהו החליט למחזר את הסיפור אבל לתת לו הפעם נופך של קונספירציה, פניתי אל מערכת עובדה וביקשתי את רשותם לפרסם את התמליל המלא של הקטע בראיון שנחתך. כשיהיה ברשותי אפרסם".

"אז תשאלו למה מישהו החליט למחזר סיפור שכבר פורסם, ועוד לשוות לו נופך של שחיתות והסתרה, ולנסות ללכלך את המאבק שלי במתווה הגז המושחת? שאלה טובה. מישהו, כנראה, מאוד חושש מכך ששלוש שנים אחרי אישור מתווה הגז, התברר שצדקתי בכל מה שטענתי. שהציבור משלם מחיר יקר על הגז, שאלפי מפעלים ממשיכים להשתמש בדלקים מזהמים ולא עוברים לגז בגלל המחיר הגבוה - ושאת המחיר הזה משלמים כל אזרחי ישראל. ושעד היום איש לא מצליח להבין למה מכל הנושאים בעולם, ראש הממשלה בחר להופיע בפני שופטי בג״ץ דווקא על מתווה הגז. לא על גירוש הפליטים, לא על חוק ההסדרה, לא על אף נושא שחשוב לציבור."המאבק הזה שלי מאיים על כסף גדול של אנשים ואני מאיים על פוליטיקאים שקשורים אליהם. זה כל הסיפור. ביום שני הקרוב צפוי להתקיים דיון בוועדה לביקורת המדינה בראשות ח"כ שלי יחימוביץ. הדיון על חוזה הגז של חברת החשמל, שגורם לכולנו לשלם יותר. חברות הגז מאוד מוטרדות מהדיון הזה. אתמול כבר סיפרו לי עיתונאים שאחד מאנשי חברות הגז ואחד מאנשיו של פוליטיקאי בכיר עברו ביניהם בימים האחרונים והבטיחו להם שהולך להתפרסם סיפור שקשור אליי ואל חברות הגז. חבל שהוא לא סיפר להם שהסיפור פורסם בעבר ושאין בו כלום. בחרתי בציבור ולא בכסף ואת זה שום ספין לא ישנה. תודה לחברות הגז שיצרו עניין מחודש בנושא".