מרוץ הג'ירו ד'איטליה שהתקיים בשלושה מקטעים בישראל והגיע היום (ראשון) לסיומו באילת הביא להתעניינות מוגברת בישראל, כך מאמינים במשרד התיירות. על פי נתוני המשרד, יותר מחצי מיליארד אנשים מרחבי העולם נחשפו למרוץ במדיות השונות, בהן ערוץ יורוספורט ובדיגיטל. לאור זאת הנחה השר יריב לוין לעבות ולהרחיב את הקמפיינים השונים, שנמצאים באוויר כעת בעולם, בדגש על אירופה, זאת במטרה לנצל את "החשיפה האדירה וההתעניינות בישראל בעקבות התחרות".

כזכור, מרוץ האופניים השני ביוקרתו בעולם הגיע לשלושה ימים לישראל, והתקיים בירושלים, באזור החוף ובדרום הארץ. לאחר קטע הפתיחה שלשום בירושלים, שבו ניצח אלוף השנה שעברה טום דומולין, הג'ירו הגיע אתמול למישור החוף. הרוכבים יצאו לדרך בחיפה ונסעו צפונה לעכו, לפני שחזרו דרומה עד לקו הסיום בתל אביב לאחר רכיבה כוללת של 167 ק"מ. ויויאני ניצח בקטע בזמן של 3:51.20 שעות.

צילום: יונתן זינדל, פלאש 90
ג'ירו ד'איטליה, צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

לראשונה בג'ירו ד'איטליה: רוכבים ישראלים

קבוצת האופניים הישראלית "סייקלינג אקדמי" מתחרה לראשונה במרוץ גרנד טור (טור דה פראנס, ג'ירו ו־וואלטה אספניה). גיא ניב וגיא שגיב הפכו ביום שישי לרוכבים הישראלים הראשונים אי פעם המשתתפים באחד משלושת מרוצי האופניים היוקרתיים בעולם. הרוכב הקנדי של סייקלינג אקדמי גיום בויבין בלט בקטע השני כשיצא להתקפת סולו כ־50 ק"מ לסיום השלב. הוא נתפס על ידי שאר הרוכבים כ־16 ק"מ לסיום.

סייקלינג אקדמי הייתה פעילה מהדקות הראשונות של המרוץ שהוזנק מאצטדיון סמי עופר, כששגיב וניב מנסים להיכנס לבריחה, שכללה בסופו של דבר שלושה רוכבים, ובהם בויבין. "ניסינו להיות קרובים לבריחה, שגיב ואני, אבל היה קצב אכזרי", אמר אתמול ניב. "בפיניש הייתי צריך לשמור על עצמי נקי מנפילות. האם זה היה שלב מוצלח עבורנו? כן ולא. אנחנו תמיד רוצים להשיג יותר ויש עוד מרוץ ארוך".

הג'ירו יתחדש ביום שלישי בסיציליה והמרוץ יגיע לסיומו ברומא ב־27 במאי לאחר 21 קטעים. "היה מדהים היום. הסתכלתי ולא האמנתי שאני מתחרה בישראל", אמר שגיב. "זה הרגיש פשוט מטורף לאורך כל הדרך. היו רגעים שלא הרגשתי כאב, הרגשתי בעננים. היה כיף גדול".

אוהדים ממתינים לרוכבים. צילום: אבשלום ששוני


ג'ירו ד'איטליה, צילום: אבשלום ששוני


ג'ירו ד'איטליה, צילום: יונתן זינדל, פלאש 90