הצעת החוק של חבר הכנסת בצלאל סמוטריץ' המגבילה שימוש בכרטיסי אשראי לסרבני גט עברה בוועדת שרים לחקיקה. "רק במאמץ מתמשך ועיקש נצליח למגר את התופעה הפסולה של סרבנות הגט", אמר סמוטריץ', "החוק הזה נכתב בשיתוף פעולה עם בית הדין הרבני ונועד להעניק סנקציה נוספת אותה אפשר יהיה להפעיל נגד סרבני וסרבניות גט. מי שישתמש בהלכה כקרדום לחפור בו ימצא את כולנו ניצבים מולו. נמשיך לשמר את המסגרת היהודית הקדושה של מוסד הנישואין ונקשה ככל הניתן על מי שינצל את המערכת לרעה".
בדברי הסבר לחוק נכתב כי "חוק בתי דין רבניים מעניק לדייני בתי הדין הרבניים כלים שונים כדי לשכנע סרבני גט המעגנים את נשותיהם בניגוד לפסיקת בתי הדין, להתיר את נשותיהם מעגינותן. אחת מהסנקציות הקבועות בחוק היא הכרזתו של סרבן הגט כלקוח מוגבל מיוחד לפי חוק צ'קים ללא כיסוי. הטלת סנקציה זו מונעת מהסרבן להשתמש בצ'קים".

עוד נכתב כי "מאז נחקק החוק בשנת 1995, אמצעי התשלום בישראל השתכללו והשתנו, וכיום רק בחלק זעיר מהעסקאות נעשה שימוש בצ'קים, כאשר רוב הרכישות מתבצעות באמצעות כרטיסי אשראי. עקב כך איבדה סנקציה זו מיעילותה וכמעט שאינה מהווה עוד איום על סרבני הגט. כיום כרטיס אשראי מהווה מצרך יסוד שכמעט ולא ניתן לנהל חיים סבירים בלעדיו. גם בחוק ההוצאה לפועל, קבע המחוקק במסגרת תיקון מספר 29 כי חייב המשתמט מתשלום חובותיו לא יוכל להנפיק או להשתמש בכרטיסי אשראי. לפיכך מוצע להוסיף לרשימת הסנקציות שעומדות לרשות הדיינים,  גם אפשרות להגביל את סרבן הגט מלהנפיק או לעשות שימוש בכרטיס אשראי, במטרה לשכנעו לתת גט ולהתיר את אשתו מעגינותה".

הרב הראשי לישראל ונשיא בית הדין הגדול הגאון רבי דוד לאו בירך על אישור החוק ואמר כי ״האישור של החוק בוועדה הינו עוד אבן דרך במלחמה חסרת הפשרות בסרבני ובסרבניות גט, אני קורא לחברי הכנסת להשלים את החקיקה הזו בהקדם האפשרי, למען אותם נשים עגונות אשר ממתינות חודשים ושנים לגט המיוחל".