ועדת הבחירות המרכזית החליטה היום (חמישי) לפסול את מועמדותו של ברוך מרזל מהתמודדתו לכנסת ה-20, ברוב של 17 מול 16 מתנגדים. בעד הפסילה הצביעו נציגי המפלגות - יש עתיד, המחנה הציוני, מרצ והסיעות הערביות. נגד הצביעו הליכוד, ישראל ביתנו, ש"ס ויהדות התורה.

אחרי ההודעה על הפסילה אמר מרזל: "אנחנו לא נירתע מהצביעות של מרצ, מסתימת הפיות של התנועה ושל השמאל, הם לא יעמדו בדרכנו. אנחנו אוהבים את עם ישראל, תורת ישראל וארץ ישראל". מרזל הביע את בטחונו שבית המשפט העליון יהפוך את ההחלטה: "בסוף אשלח זר פרחים למי שפסל אותי. אין לכך שום עילה. העתירה שהוגשה נגדי היא חובבנית, רשלנית ומשהו בין הוצאת דיבה לשקר". 
 
פרקליטו, עו"ד איתמר בן גביר, אמר: "הפסילה הסתמכה על תצהיר כוזב מלא סילופין וגם אם היה בו משהו מהאמת, אין שם שום עילה לפסילה. אני מוחה על הצביעות של השמאל, שהצביעו בעד חנין זועבי אבל רוצים להוציא את מרזל מהכנסת, אין סיבה שהוא לא יהיה בכנסת הנוכחית".
 
בבקשת הפסילה נאמר כי מרזל שולל את קיומה של המדינה כמדינה דמוקרטית, מסית לגזענות ואף מרבה להתבטא בזכות רעיונותיו של כהנא ובזכות דרכה של תנועת כ"ך ולפיכך כשם שתנועת כ"ך נפסלה מהשתתפות בבחירות, כך יש לפסול את מועמדותו מלרוץ לכנסת.
המטה למאבק בגזענות מאגד יחד למעלה מארבעים ארגונים אשר חשים עצמם מחויבים לקידום זכויות אדם בישראל, מבקשים להעמיד חזון של מדינה וחברה ללא גזענות, ולפעול למיגור תופעת הגזענות בישראל.
במסגרת הבקשה הציג המטה מקבץ התבטאויות של מרזל החל משנת 2003, המעיד, לטענתם, על הפגיעה העמוקה בזכויות היסוד של כבוד ושוויון ועל הביזוי המכוון והליבוי השיטתי של איבה ומדנים שיוצר מרזל כלפי האוכלוסייה הערבית.  היועץ המשפטי לממשלה הודיע לוועדת הבחירות כי אין מקום לפסילת מועמדותו של ברוך מרזל משום שאין בסיס ראייתי לבקשה.

מרזל עצמו אמר בדיון כי ב"הליך רגיל העותרת היתה משלמת הוצאות משפט על טענות הזויות והייתי יכול לתבוע אותה דיבה על דברים לא נכונים. יש לי תעודת הכשר הכי גדולה מכולם. יש צוות בפרקליטות שאוסף עלי חומר. אם 25 שנה אחרי שחוק הגזענות עבר בשבילי ולא הגישו נגדי אפילו פעם אחת זה כתב הכשרות הטוב ביותר".
"אני לוחם באוייבינו. רוב האויבים הם ערבים אבל אני גם נגד אוייבים יהודים" הוסיף מרזל. הוא גם דחה את הבקשה לפסול את מועמדותו משום שבעת הגשת הרשימות סרב ללחוץ את ידו של השופט ג'ובראן  ואמר: "אני דווקא מכבד את השופט משום שהוא בעד העם שלו".

מרזל הביע מחאה על ההשוואה שמנסים לעשות בינו לבין חנין זועבי, שמועמדתה נפסלה קודם לכן: "אני שרתתי בצה"ל ונפצעתי במלחמה והיא יושבת בכנסת וחותרת להרס מדינת ישראל.  אין מקום להשוואה".
יו"ר ביחד, ח"כ אלי ישי, הופיע בפני ועדת הבחירות כדי להגן על ברוך מרזל ואמר: "אין לו שום דבר נגד הערבים אלא נגד אוייבי ישראל". הוא הביע תקווה שלא יהיה אפילו אדם אחד שיתמוך בפסילה של יהודי הלוחם למען ארץ ישראל ומדינת ישראל. "זאת תהיה חרפה לדמוקרטיה בישראל לפסול אדם אוהב ישראל והמדינה", הוסיף.