שר החוץ, אביגדור ליברמן, אמר הבוקר (שלישי) בנאום בכנס המכון למחקרי ביטחון לאומי בתל אביב, כי החוק הראשון שמפלגתו תגיש בכנסת ה-20, הוא חוק עונש מוות למחבלים, "משום שאחרת אנו מזמינים עוד טרור ועוד טרור״. 

"המאבק בטרור הוא האתגר הגדול ביותר של העולם במאה ה-21", אמר שר החוץ. "זהו גם האתגר הגדול של ישראל, אבל יש פער גדול בין מה שישראל מטיפה לו לבין מה שעושים כאן.שחרור מחבלים, ביניהם כאלו שביצעו את הפיגועים הנוראיים ביותר כמו הלינץ׳ ברמאללה, הוא המסר הכי לא נכון שאפשר להעביר במלחמה בטרור. חייבים לסמן לטרור שמשנים את הכיוון. שאין יותר עסקאות". 
השר ליברמן אמר עוד כי ברור לכולם היום שסיבוב רביעי מול החמאס הוא בלתי נמנע ומה שחשוב זה לחשוב כבר עכשיו איך מונעים את הסיבוב החמישי. "כל מבצע צבאי חייב להסתיים בהכרעה כי אחרת אנו שוחקים את היכולות שלנו ואת כושר ההרתעה שלנו. זה שהולכים לעימות צבאי מול החמאס בכל שנתיים לא מאפשר למדינת ישראל לתכנן לטווח ארוך, כמו מדינה נורמאלית, בתחומי המדיניות והכלכלה", אמר.

בנאום בוועידת הנשיאים מתח ליברמן ביקורת על ראש הממשלה, בנימין נתניהו: ״בכל הנוגע לאפשרות של תקיפה צבאית באיראן מוטב להמעיט בדיבורים ולנהוג לפי המשפט: אם אתה רוצה לירות - תירה, אל תדבר״.

הוא הוסיף כי לאחר הבחירות צפוי לחץ אירופאי כבד על ישראל ויהיה עלינו לעמוד נחושים ולהגן על האינטרסים הישראליים מול הלחץ הזה. האירופאים סבורים שיש רק דרך אחת לכסות על כשלונותיהם המדיניים ברחבי העולם והיא לכפות פתרון רע על ישראל בענין הפלסטיני ואני לא מוכן שיכפו עלינו פתרון גרוע״.