השר לביטחון פנים ח״כ גלעד ארדן (הליכוד) החליט למנות את סמפכ״ל המשטרה, ניצב בנצי סאו, שהוא גם מפקד מחוז ת״א של המשטרה, למפכ״ל במינוי זמני. סאו ביקש בשיחת ההכרות עם השר שלא להתמנות במינוי זמני, ואמר כי עדיף שיהיה מינוי קבוע, נוכח מצבה של המשטרה. גורמים בסביבתו של סאו אמרו ל"מעריב אונליין" כי הם חוששים שהמועמדים האחרים ינסו להכשיל אותו במהלך המינוי הזמני. 
 
גורם בכיר בסביבתו של השר ארדן אמר ל"מעריב אונליין" כי ״השר מעדיף למנות מישהו מתוך המשטרה נוכח מצבה והטלטלה הקשה שעברה״, תוך שהוא מסביר כי השר לא התרשם באופן מיוחד מאף אחד מהמועמדים, ועל מנת לבחון מועמדים אחרים הוא נזקק לזמן. המינוי תחילה תוכנן להמשך למשך חודש אחד, אולם השר הודיע לניצב סאו כי הוא לא תוחם בזמן את המינוי הזמני. לקראת סיום תפקידו הודיע המפכ״ל, רב ניצב יוחנן דנינו, כי הוא תומך במינויו של סאו לתפקיד המפכ״ל. 
 
השר גלעד ארדן סיים בימים האחרונים את סבב הראיונות שערך למועמדים לתפקיד: 14 הניצבים המכהנים, תוך הצהרה כי יעדיף למנות מפכ״ל מבין שורות המשטרה. מתוך 14 המועמדים שרואיינו המובילים הם ניצב סאו שמונה במינוי זמני, ניצב אהרון אקסול, ראש אג״מ במשטרה, ניצב יורם לוי, מפקד המחוז הדרומי, ניצב ירון בארי, שהחקירות האחרונות בפרשת רונאל פישר הקטינו משמעותית את סיכוייו, ניצב זהר דביר, מפקד המחוז הצפוני ושורה של מועמדים מחוץ לשורות המשטרה או ניצבים לשעבר. 

השר לבטחון פנים, גלעד ארדן. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

במהלך הערכת מצב משותפת עם דנינו, ביום שישי האחרון אמר ארדן: "אני נכנסתי לתפקידי לפני שלושה שבועות, ואני צריך ללמוד את החומר וגם לקיים תהליך מושכל ועמוק של בחירת מפכ"ל, שהוא אחד התפקידים החשובים ביותר לתושבי ישראל". ארדן הדגיש כי "אני לא עובד על לוחות זמנים, ואם יהיה צורך יימצאו בינתיים פתרונות".
 
ארדן סירב בשבוע שעבר למסור פרטים על רשימת המועמדים, אך הבהיר כי "נפגשתי כבר עם כל הניצבים, אעשה את החושבים שלי וכאשר אחליט מיהו המועמד המתאים ביותר אני אחליט".

כשנשאל האם המפכ"ל הבא יבוא מתוך שורות המשטרה, אמר השר לביטחון פנים: "אני נותן עדיפות למציאת מועמד מתאים מתוך הארגון, כי זה עדיף ממישהו שיצטרך להשקיע מספר חודשים כדי ללמוד, אבל זה הכל כפוף למבחן ההתאמה ושהוא יהיה המועמד הראוי ביותר. עדיין לא גיבשתי את החלטתי בנושא".