רשת מסועפת בראשה עמדו רופא בכיר, מנהל יחידת התאוששות בבית חולים וולפסון, שותפו לעבירה ואיש אמונו וכן 12 מתווכים שעסקו על פי החשד במתן אישורים לצריכת קנאביס רפואי לצרכני סמים שאינם סובלים מכאבים כל זאת תמורת אלפי שקלים לאישור, נחשפה היום (שני) לפנות בוקר בתום חקירה סמויה שניהלה היחידה המרכזית (ימ"ר) של מחוז המרכז בפיקודו של נצ"מ מוטי אדרעי.

עם היציאה לשלב הגלוי של החקירה נעצרו הרופא הבכיר , 64, תושב תל אביב , שותפו לעבירה כאמור, בן 36 ממושב עמק חפר וכן 12 מתווכים שדאגו להתקשרות מול הצרכנים ולהעברת הקנאביס לידיהם בשיטת "חבר מביא חבר". יחד איתם עוכבו לחקירה עוד 36 צרכנים שקיבלו את האישורים באמצעות מסמכים כוזבים ולמרות שלא נמנו על הזכאים לקבלת הסם הרפואי ובעניינם על פניו המשטרה לא תפעל בשלב בחקירה האמורה.

החוקרים בפיקוד ראש צוות החקירה, רפ"ק רותם גיל, ערכו חיפוש בבתי החשודים ובמשרדו של הרופא, תפסו מסמכים ומחשבים.

בחודשים האחרונים ניהלו חוקרי הימ"ר מרכז חקירה סמויה כאמור בשיתוף עם יחידת יהלום ברשות המיסים ומשרד הבריאות וממנה עלה כי רופא בכיר, מנהל מחלקת הרדמה בבית חולים במרכז הארץ סיפק אישורים רפואיים והמלצות להשגת היתר לכאורה כחוק לשימוש בקנאביס רפואי כל זאת תמורת 10,000 שקל לכל המלצה והיתר.

 "בצע כסף"

על פי החשד, הרופא הבכיר שהיה אמון ומקובל בממסד הרפואי כמי שמתמחה בתחום הטיפול הנמרץ והמלצה מטעמו הקנתה בסופו של הליך מתן אישור מטעם יחידת הקנאביס הרפואי (יק"ר) במשרד הבריאות, ניצל את האמון שלו זכה וטיפח קשר חריג ופסול עם חשוד נוסף שהקים יחד עם הרופא את הרשת המסועפת והמשומנת היטב.

עוד עלה החשד לפיו אותו חשוד שניפק לרופא את הצרכנים הראשונים רקם עם הזמן את המבנה המסועף שבו 12 צרכנים וותיקים הפכו לשמש כמתווכים והם שדאגו לצרף ל"מבנה הארגוני" עשרות לקוחות אשר תמורת סכום של 10,000 שקלים קיבלו אישורים לשימוש בקנאביס רפואי ובכך בעצם צרכו סמים בהיתר החוק למרות שלא היו זכאים בפועל להיתר שכזה.

מפקד מחוז מרכז, ניצב מוטי כהן, אמר אתמול  לפנות בוקר בתדריך לקראת היציאה למבצע המעצרים "יש כאן חשד כבד, שתמורת בצע כסף, רופא וחבורת חשודים סביבו השתלטו על אמצעי להפחתת סבל שהמדינה אישרה אותו לשימוש לחולים בלבד, ומיסדו למעשה קו להספקת סם".