יו"ר יש עתיד ח"כ יאיר לפיד תקף אתמול (חמישי) בצורה חריפה את עיתון "הארץ" בעקבות פרסום בו נכתב כי "חיילי צה"ל נקראים להרוג פלסטינים", וטען כי מדובר ב"עיתון שירד מהפסים". בפוסט שפרסם היום דרך חשבון הפייסבוק שלו, כתב לפיד: "'הארץ' האשים הבוקר את חיילי צה"ל בהרג מכוון וחסר אבחנה של ילדים פלסטינים. 'חיילי צה"ל נקראים להרוג ילדים פלסטינים,' נכתב שם, "הירגו חיילים הירגו. שום רע לא יאונה לכם אם תרטשו את גופו של נער פלסטיני במנוסתו." זהו טקסט מפלצתי של עיתון שירד מזמן מהפסים. בהמשך הדברים הוא מאשים גם אותי בהרג הזה, אבל על כבודי אני מוחל. על כבודם של חיילי צה"ל ממש לא".


"הם מכשירים את הטרור"

"מי שמציג את חיילינו כרוצחים חסרי אבחנה משקר ביודעין וגם מתיר את דמם. בכל תולדות המלחמות לא היה צבא שעשה יותר כדי לשמור על מוסר הלחימה וטוהר הנשק, אבל את 'הארץ' זה לא מעניין. מדובר בעלון רווי בשנאה עצמית של השמאל הקיצוני, והמאמר הזה – כמו מאמרים רבים אחרים – הוא דרכו להכשיר את הטרור. לפי ההגיון שלו, אם יציג את חיילי צה"ל כרוצחים, יוכל לטעון שהחמאס והג'יהאד-האסלאמי והסכינאים והמחבלים המתאבדים פועלים בעצם ממניעים של הגנה עצמית", כתב לפיד.

כמו כן הדגיש את השפעה הקשה שיש לטענתו בפרסומים: "אילו המאמרים הללו פורסמו רק בישראל, ורק בעברית, אפשר היה לפטור אותם בניד ראש כדבריהם של מיעוט שולי של שמאלנים קיצוניים. הבעיה היא ש'הארץ' מתורגם לאנגלית והטקסטים האלה מופצים בכל העולם וגורמים למדינת ישראל נזק נורא".
לסיום כתב לפיד: "כשמישהו תוקף אותם, הם ממהרים לצעוק 'חופש הביטוי!' מאה אחוז, אבל חופש הביטוי שייך לכולם, ואם בשמו מותר להם לשקר, אז בטח שמותר לי להגיד את האמת: 'הארץ' הוא אנטי ציוני, אנטי ישראלי, והוא כבר לא באמת עיתון". 
בשעות הבוקר ענה ללפיד עורך עיתון הארץ, אלוף בן, בחשבון הטוויטר שלו וכתב: "מזעזע שבעיני המועמד לראשות הממשלה, מנהיג המרכז, הציונות מתבטאת בסתימת פיות, הכפשת עיתונאים שעושים את עבודתם ועידוד לאיומים כלפיהם. כעיתונאי ובעל טור לשעבר לפיד ידע שהטקסט שעליו הגיב היה מאמר חתום של גדעון לוי ולא מאמר מערכת בשם ״הארץ״. אבל יותר קל להסית ולהצטייר כפטריוט".