אסון נוסף של מוות ילדים ארע היום (ראשון) בשעות הצהריים, לאחר שילד כבן ארבע מת מפצעיו אחרי שנפל מגובה היום (ראשון) ברחוב שאול המלך בבאר שבע. חובשים ופאראמדיקים של מד"א העניקו לו טיפול רפואי ופינו אותו לבית החולים סורוקה במצב קשה תוך כדי פעולות החייאה, ומותו נקבע בבית החולים סורוקה.חובש בכיר במד"א רונן גריזק סיפר: "כשהגענו למקום ראינו ברחבת הבניין ילד כבן ארבע מחוסר הכרה עם פגיעה רב מערכתית קשה, הענקנו לו טיפול רפואי ראשוני מציל חיים בשטח ופינינו אותו לבית חולים תוך כדי המשך פעולות החייאה כשמצבו אנוש".

עמית מרגולין מתנדב באיחוד הצלה, שהגיע לזירה, סיפר: "נתקלתי בילד שסובל מחבלה קשה בראשו לאחר שנפל מגובה מחלון ביתו באחת הקומות העליונות של הבניין. יחד עם מתנדבים נוספים מיחידת האופנועים של איחוד הצלה ביצענו בו פעולות החייאה עד להגעת ניידת טיפול נמרץ של מד"א שהעבירה אותו לבית החולים סורוקה במצב אנוש".

כזכור, רק בשבוע שעבר, ילדה בת ארבע נהרגה לאחר שנפגעה אנושות מטלוויזיה כבדה וישנה שנפלה עליה בעת שהייתה בביתה ברעננה. חובשים ופאראמדיקים של מד"א שהגיעו למקום העניקו לה טיפול רפואי ופינו אותה לבית החולים מאיר כשהיא במצב אנוש עם חבלת ראש וביצעו בה תוך כדי הפינוי פעולות החייאה. לאחר פעולות ההחייאה שלא צלחו, נאלצו הרופאים לקבוע את מותה. 

 
מנתוני ארגון 'בטרם' לבטיחות ילדים עולה, כי מאז 2008 מתו 53 ילדים בישראל עקב נפילה, מעל למחציתם הינם ילדים בגילי 0-4. רוב המקרים (64%) אירעו בבית. ב-2015 אירעו 8 מקרי תמותה של ילדים כתוצאה מנפילה בגובה וב-2016 מקרה אחד של תמותה מנפילה מגובה.
 
 אורלי סילבינגר מנכלית ארגון בטרם לבטיחות ילדים מזהירה כי "מדי שנה, לקראת חג הפסח, נרשמת עלייה בהיפגעויות ילדים מנפילה מגובה שנובעת מכך  שמאווררים את הבית על יד פתיחת חלונות ובגלל הנקיונות לחג. בנוסף, אין חפיפה בין מספר ימי החופשה של ההורים והילדים. מספר ימי החופשה של הילדים גדול בהרבה, ולכן כשמגיעה חופשת הפסח של הילדים שהיא כשבועיים וחצי במצטבר, ההורים לעתים משאירים את הילדים לבד בבית. כאשר הילד הבוגר של המשפחה שומר על אחיו הצעיר, אבל לא בהכרח יש לו את היכולת להשגיח עליו, ולעתים גילו ממש צעיר.
  
על פי ארגון בטרם, יש להתקין סורגים המונעים נפילה או אביזרים להגבלת פתיחת החלונות ל-10 ס"מ בכל החלונות. כמו כן ממליצים בארגון להתקין מעקה תקני בצד כל גרם מדרגות, הרחיקו מהחלונות רהיטים עליהם יכול הילד לטפס ולהגיע לחלון, ולא לאפשר לילדים  לשחק על אדן החלון ועל המדרגות.