תהלוכות העדלאידע הגדולות יתקיימו רק ביום ראשון ובירושלים יחגגו כמיטב המסורת את שושן פורים ביום שני. אבל חג פורים הגדול הגיע כבר היום (שישי) משעות הבוקר לבתי הספר, לגני הילדים ולחוצות הערים.

ילדים ומבוגרים כאחד התהלכו מחופשים, גם בבתי הקפה השוקקים. הברמנים והמלצריות התחפשו לרגל פורים והאווירה היתה ססגונית. "חבל שפורים הוא רק פעם בשנה", העירה מאיה בחיוך, בעת שישבה בבית קפה ברחוב בוגרשוב בתל אביב.

בבתי הספר ובגני הילדים היתה משעות הבוקר אווירת קרנבל. ילדים הגיעו עם שלל תחפושות ובין התחפושות הפופולאריות בלטו מחופשים לסוכריות, לאינדיאנים – תחפושת פופולארית מזה עשרות שנים, שודד ואף שלד אדם. היו שהתחפשו לברגר קינג, בובספוג ואיך לא? פיקאצ'ו כמובן.

גם המורים משתטים. צילום: אבשלום ששוניגם המורים משתטים. צילום: אבשלום ששוני

בבית הספר גבריאלי בתל אביב התקיימה תהלוכת תחפושות עשירה וססגונית. "חיכיתי ליום הזה. לא ידעתי בהתחלה למה להתחפש, אבל בסוף התחפשתי לשוטרת", סיפרה עידן.

בצהריים מתחיל האירוע הגדול ביותר של פורים בתל אביב – מסיבת הרחוב המסורתית בכיכר המדינה. הצפי הוא לעשרות אלפי חוגגים על רקע במת 360 מעלות ממנה ירקידו את ההמונים שרבים מהם כבר הגיעו מחופשים. בשל מסיבת הרחוב נסגרו רחובות באזור לתנועת כלי רכב.

בשבוע הבא מזג האוויר הגשום הצפוי ביום שני הביא לביטול העדלאידע המסורתית בפתח תקווה. ביום ראשון יתקיימו התהלוכות הגדולות בשורת ערים, בהן חולון והרצליה.

מחופשים ברחובות. צילום אבשלום ששונימחופשים ברחובות. צילום אבשלום ששוני

סופרמן הגיע לתל אביב. צילום: אבשלום ששוניסופרמן הגיע לתל אביב. צילום: אבשלום ששוני

דבורים בכיכר הבימה. צילום: אבשלום ששונידבורים בכיכר הבימה. צילום: אבשלום ששוני

אווירה פורימית ברחובות. צילום: אבשלום ששוניאווירה פורימית ברחובות. צילום: אבשלום ששוני

תחפושות בכפר סבא. צילום: ללא קרדיטתחפושות בכפר סבא. צילום: ללא קרדיט
לחגיגה הצטרפו גם ידוענים, מוזיקאים ופוליטיקאים. בין המתחפשים היו חבר הכנסת יאיר לפיד, הראפר הצל וגם הדוגמנית רוסלנה רודינה. 

 

 

בוקר טוב לאמא במבי והבמבי הקטן שלה!!! @the_taylor_rose

A post shared by Ruslana Rodina (@ruslanarodina) on