שר הפנים אריה דרעי חשוד בשוחד, כך פרסם הערב (שני) ערוץ 10. לפי הדיווח, במשטרה מתגבשת תשתית ראייתית לעבירת השוחד מצד דרעי, שנחקר במשך יותר מעשר שעות ברציפות. על פי הדיווח, כייון שהעבירות בהן נחשד דרעי הן כלכליות בעיקרן, מי שחוקר אותו הם בעיקר אנשי רשות המיסים. על פי הדיווח, שר הפנים הופתע מהשאלות אותן שאלו החוקרים בחקירה, וכן מעיכוב 14 חשודים אחרים בפרשה, בהם חבר מועצת עיריית ירושלים משה לאון. 

על פי החוקרים, אנשי עסקים ישראלים הם אלו שהעבירו את השוחד הם אנשי עסקים מישראל, והחשד הוא שהייתה פה איזו טובת הנאה בתמורה מצד השר. מלבד עיכוב ה-14, נקטו החוקרים מספר פעולות חקירה נוספות, בהן האזנות סתר. 

בני הזוג דרעי יוצאים מביתם לחקירה, היום. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90בני הזוג דרעי יוצאים מביתם לחקירה, היום. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

כזכור, הגיעו הבוקר דרעי ורעייתו יפה לחקירה במשרדי יחידת להב 433 ובמהלכה החוקרים, כל צוות מול הנחקר שלו, מטיחים בהם חשדות כבדים בביצוע עבירות הקשורות לטוהר המידות. בין המעוכבים, כפי שנודע למעריב מצויים, לבד ממנכ"ל משרד ממשלתי, גם משה ליאון, חבר מועצת עיריית ירושלים ואיש עסקים, שני אנשי עסקים בכירים מאוד החשודים במתן כספים ותמיכה בעמותה הקשורה ליפה דרעי וכן גורם בכיר במשרד לפיתוח הנגב והגליל. בכיר נוסף שנחקר בפרשה הוא אריאל משעל, מנכ"ל המשרד לפיתוח הפריפריה הנגב והגליל ובנו של העיתונאי נסים משעל. משעל שוחרר בתום חקירתו ללא שום תנאים מגבילים. 

ליאון נחקר באשר לקרן שניהל בתקופה שדרעי לא כיהן כשר. באותה תקופה תיווך לקרן משקיע אמריקאי ובגין התיווך קיבל מהקרן עמלות. בחקירה התחקו החוקרים אחר פעולות העברת כספים לחשבון הקרן של ליאון לחשבון של דרעי, אולם לאחר שמסר את עדותו הוא שוחרר ללא תנאים. 


 החוקרים מייחסים למשרד כוונה להעביר כספים לעמותה של יפה דרעי, לאחר שפנתה במסגרת קול קורא ואושרה לה תמיכה בסך 540 אלף שקל. סכום זה לא הועבר, לאחר שחשב המשרד, שהמסמכים עברו בידיו, הבהיר למנכ"ל כי קיים חשד כבד לניגוד עניינים. בעקבות זאת נמנעה העברת הכספים בפועל.

 במשטרה לא פוסלים אפשרות לבקש בשל זה הרחקה של השר ממשרד ממשלתי, ואף שליחתו למעצר בית בתום החקירה. נכון לרגע זה אין עוד החלטה בעניין, והנושא יובא לידיעתו ואישורו של היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט.