התפרצות מחלת החצבת בירושלים: בשבועות האחרונים דווח על 5 מקרי חצבת בירושלים. הדיווחים הם ממזרח העיר וממערבה על נשים בנות 20־40. לא ידוע כרגע על מקרי חצבת ביתר אזורי הארץ בחודשים האחרונים. בשנת 2016 התקבלו במשרד הבריאות דיווחים על 8 חולי חצבת בישראל. מדובר במספר קטן של מקרים מדווחים ללא עדות להמשך הדבקה נרחבת, וארגון הבריאות העולמי מגדיר את ישראל כמדינה הנמצאת במצב של ביעור מחלת החצבת מאז שנת 2014.

החצבת היא מחלה מדבקת מאוד, המאופיינת בחום, בפריחה, בדלקת עיניים ובהרגשה כללית רעה עם פוטנציאל לסיבוכים קשים במערכת הנשימה ובמערכת העצבים. כשליש מהחולים יפתחו סיבוכים כמו דלקת האוזן התיכונה, שלשולים ודלקת בקרנית העין. סיבוכים נדירים יותר הם דלקת ריאות ודלקת מוח. הסיכון לסיבוכים גבוה יותר בילדים בני פחות מחמש ואצל מבוגרים בני יותר מ־20 ובחולים הסובלים מדיכוי של מערכת החיסון.

קבלת חיסון נגד חצבת עשויה למנוע מחלה זו כמעט לחלוטין. הציבור נקרא להקפיד על מתן חיסוני השגרה לילדים על פי גילם וכן לעובדים בתחום הרפואה הנקראים להשלים את החיסונים שעליהם לקבל על פי הנחיות משרד הבריאות. ממשרד הבריאות נמסר שאין מחסור בחיסוני ילדים וכי הוזמנו מבעוד מועד חיסונים נוספים על מנת לעמוד בביקוש.