איש העסקים רמי לוי וראש מועצת מבשרת ציון, יורם שמעון, שוחררו למעצר בית בתנאים מגבילים, לאחר שנעצרו היום (ראשון) ונחקרו במשך תשע שעות בחשד עבירות שוחד במסגרת עסקה לבניית קניון ביישוב. בנוסף לשניים, שוחררו למעצר בית גם שותפו של לוי לבניית הקניון עו"ד במקצועו, מנכ"ל עיתון מקומי וכן גרושתו של ראש המועצה. המשטרה חושדת כי שמעון קיבל שוחד מרמי לוי, תוך כדי ביצוע עבירות של מרמה והפרת אמונים מצדו של איש העסקים. שמעון שוחרר למעצר בית בן חמישה ימים וכן הורחק ממשרדי המועצה לחודשיים כל זאת בהסכמת פרקליטו עורך דין אורי קינן.

החקירה החלה בעקבות מידע שזרם אל חוקרי היחידה הארצית לחקירות הונאה (יאח"ה) ולפיו פעל ראש המועצה להשגת הטבות והקלות ובעיקר בתחום ההיתרים והמיסוי עבור לוי, מנכ"ל רשת רמי לוי שיווק שקמה, וזאת בסכומים הנאמדים במיליוני שקלים. בתמורה קיבל ראש המועצה מקום עבודה לאשתו כמנהלת השיווק של הקניון אותו בנה לוי ומנהל מטה הבחירות שלו מונה לכהן כמנכ"ל הקניון.

על פי החשד, לקראת סיום בניית הקניון הגישו לוי ושותפו בקשות לתוספות בנייה בהיקף הנאמד באלפי מטרים ובקשות אלו אושרו על ידי הוועדה המקומית לתכנון ובנייה במועצה המקומית מבשרת וזאת כמובן בתמיכתו ועידודו של ראש המועצה שמעון. כנגד התוספות האמורות, ובכלל עבור בניית הקניון, נדרשו לוי ושותפו לשלם היטלי השבחה בסכום של עשרים מיליון שקלים.

השניים ביקשו כמובן להפחית את הסכומים וגם לכך פעל וסייע שמעון, שאף דאג עבור הקניון למתחם שהיה בבעלות המועצה כדי שזה ישמש כחנייה - כל זאת ללא תמורה מאיש העסקים.