אם בעבר היה נהוג לחשוב שזנות נוער היא משהו ששייכת לנערים אשר נמצאים בשוליים, מתברר כעת, באופן מטריד, שהעניין הפך להיות כבר עניין שבשגרה גם בקרב ילדים ונערים ונערות, אשר מספקים שירותי מין לכל מי שדורש, לעיתים על חשבון זמן בית הספר, לעיתים בחבירה לגורמים עברייניים, וכמובן שכל זאת ללא ידיעת ההורים, אשר בטוחים כי ילדיהם מוגנים. ברהנו טגניה וגלעד שלמור דיברו על הנושא בתוכניתם ב-103FM, והזהירו את ההורים. 

"אירוע שקרה לפני כמה שבועות ונגענו בו מעט בכלי התקשורת הוא האירוע בו שוטרי הסיור זיהו רכב חשוד בתל ברוך ובתוכו ישבנו גבר חשוד, אישה מבוגרת ועוד נערה צעירה מאד ולבושה בבגדים פרובוקטיביים", סיפר שלמור, והמשיך: "הסיטואציה עוררה את חשד השוטרים שלקחו אותם לחקירה, במהרה הודתה הנערה הצעירה כי הופעל עליה לחץ מצד האישה המבוגרת לעסוק בזנות תמורת כסף".

"הצעירה, כחלק ממערך ההגנה השמיעה הקלטות שהוכיחו את טענתה. ניתן להצביע על שתי נקודות מעניינות מתוך המקרה הזה. תל ברוך היה בעבר שם נרדף לזנות רחוב, כיום זה לא המצב, בנו במקום שכונה יוקרתית והציבו תאורה רבה באזור. עדיין רואים שם נשים שעוסקות בזנות לעיתים מרוחקות אך מדובר על עשרות בודדות בלבד של נשים. נקודה נוספת היא זנות נוער בישראל הנתפסת כתופעה שאינה נרחבת וכי אלו שעוסקים בתחום הינם ילדים מבתי מצוקה".

"אני נדהמתי לגלות שלא כך הדבר וכי הרבה ילדים מגיעים לתחום דווקא מבתים טובים. אנחנו חיים כיום בחברה רכושנית, רבים הילדים שמעוניינים לקנות לעצמם דברים שההורים לא מאפשרים להם. כתוצאה מכך, נערים ונערות עוסקים בזנות על מנת לצבור לעצמם כסף כיס. חוקרת שעוסקת בפרשה סיפרה לי שהיא נתקלה בעבר במקרה של ילדה צעירה שהייתה נוהגת במהלך השיעורים בבית הספר לחצי שעה מהכיתה ולהעניק שירותי מין מהירים במהלך הלימודים ושבה לכיתה עם עוד 200 שקלים לכיסא כאילו לא קרה דבר. אותי זה הפחיד, יש לסיפורים הללו משמעות כבירה עבור ההורים, עליהם לפקוח עיניים ולשים לב לילדיהם".
 

עריכת תוכן 103FM: איתמר זיגלמן